تمام مطالبات طرفهای قرارداد در سال ۱۴۰۰ پرداخت شد
تمام مطالبات طرفهای قرارداد در سال ۱۴۰۰ پرداخت شد

رشت_ ایده آل خبر _مدیر کل بیمه سلامت استان گیلان از پرداخت کل مطالبات طرفهای قرارداد در سال ۱۴۰۰ به ارزش 812 میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش ایده آل خبر – دکتر عاطف راد با اشاره به پرداخت مطالبات سال گذشته افزود: افزون بر ۸۱۲ میلیارد تومان کل مطالبات موسسات دانشگاهی وغیر دانشگاهی استان تاپایان سال۱۴۰۰ تسویه و پرداخت شدکه۲۹۱ میلیارد تومان برای بخش خصوصی و ۵۰۴ میلیارد تومان مربوط به بخش دولتی دانشگاهی وغیردانشگاهی و۱۷میلیارد تومان دربخش خسارت متفرقه پرداخت شد.

وی تصریح کرد: با پرداخت این مبالغ علاوه بر تسویه حساب سال ۱۴۰۰ ، مطالبات نسخ الکترونیکی موسسات اعم از مطب پزشکان ،آزمایشگاهها،مراکزتصویربرداری،مراکز فیزیوتراپی داروخانه ها لغایت پایان فروردین ماه ۱۴۰۱ نیز تسویه شده است.

وی با اشاره به اینکه پرداختیهای بیمه سلامت به روز است گفت: هدف سازمان بیمه سلامت ایجاد ساز وکارهای مناسب در پرداخت به موقع به موسسات طرف قرارداد وایجاد انگیزه درآنها برای ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان می باشد.

مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان درخصوص اجرای نسخه نویسی الکترونیک دراستان یادآورشد:انجام کارهای مردم به صورت الکترونیکی در سالهای پیش یک مزیت بود ولی امروز انجام این کارها بصورت الکترونیکی یک ضرورت محسوب می شود که پیوند ناگسستنی با زندگی اقشار مختلف جوامع شهری و روستایی دارد.

وی افزود:در این راستا سامانه های مختلفی در سازمان بیمه سلامت راه اندازی شده است که در اجرای طرح ها و پروژه های این سازمان نقش اساسی و عمده‌ای دارند.

وی اضافه کرد: هم استانی های عزیز  می توانند جهت پوشش بیمه ای خود و افراد تحت تکفل، علاوه بر مراجعه حضوری به ۶۰ دفتر پیشخوان دولت و ۱۶ اداره بیمه سلامت شهرستان، از طریق سامانه bimehsalamatiranian.ir نیز اقدام نمایند.

براساس این گزارش یک میلیون و ۳۵۵ هزار نفردر گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.