توزیع قدرت از مناطق به نواحی شهرداری رشت/ تکریم ارباب رجوع در اولویت باشد
توزیع قدرت از مناطق به نواحی شهرداری رشت/ تکریم ارباب رجوع در اولویت باشد

رشت - ایده آل خبر - رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: شاهد فربه شدن بیش از حد بخش هایی از شهرداری رشت هستیم و برای رفع این مشکل بايد قدرت از مناطق به نواحی شهرداری توزیع شود.

به گزارش ایده آل خبر – رئیس شورای شهر رشت در مراسم معارفه سرپرست شهرداری رشت در سالن اجتماعات سازمان آتش نشانی شهرداری اظهار کرد: در جلسه امروز قرار است فردی را که ماه ها برای شهرداری زحمت کشید، تودیع و فردی را که سالهاست در بخش های مختلف شهرداری رشت مشغول به فعالیت است معارفه کنیم.

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه شهرداری به عنوان یک دولت محلي در بسیاری از شهرهای دنیا مشغول فعالیت است افزود: در بسیاری از کشورها شورا و شهرداری بیشترین اختیارات را در حوزه مدیریت شهری دارند اما متاسفانه در کشور ما مدیریت یکپارچه شهری وجود ندارد و ما در تلاشیم تا به کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی این جایگاه به خوبی تعریف شود .

وی با بیان اینکه باید تلاشمان را جهت رفع کمبودها مضاعف کنیم تصریح کرد: شهردار باید تهدیدها و فرصت ها را شناسایی کنند و به بهترین نحو مشکلات را مدیریت و برطرف کند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه بهانه ای برای خدمت نکردن وجود ندارد گفت: مردم در انتخابات برگزار شده افرادی را به عنوان نیروهای انقلابي و ارزشی انتخاب کردند و حالا نیز انتظار دارند به طور جهادی کار و خدمت انجام شود.

واثق کارگرنیا با اشاره به اینکه اعضای شورای ششم رشت نمی خواهند اشتباهات گذشته تکرار شود افزود: انتخاب شهردار رشت در دومین جلسه کاری شورای ششم ، با برگزاری جلسات متعددی پیش از شروع فعالیت رسمی شورا بررسی و انجام شد.

وی به انتخابات هیئت رئیسه و کمیسیون های تخصصی شورای رشت اشاره کرد و گفت: تمامی اعضای شورای ششم رشت در این مسیر هم نظر بودند و در موضوع انتخاب شهردار رشت نیز همین گونه عمل شد .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه علیرغم تمامی مباحث ، شهردار رشت در جلسه روز گذشته نیز اعلام کرد که هیچ مشکلی با اعضای شورا نداشته است بیان کرد: برای تصدی جایگاه سرپرستی شهرداری رشت ، چند گزینه دیگر نیز مطرح بودند که هر کدام نیز دارای شایستگی هایی هستند و نگاهمان به دوران سرپرستی نگاه دوران گذار نیست.

کارگرنیا با تاکید بر اینکه نباید در روند خدمت رسانی خللي ایجاد شود افزود: مردم هنوز اعتمادشان به شورا و شهرداری جلب نشده است و نباید به نوعی اقدام شود که شهروندان به این باور برسند که با استعفای شهردار و شروع دوران سرپرستی ، کارها به تعویق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه تکریم شهروندان باید همواره مورد توجه باشد گفت: نگاه به ارباب رجوع نباید طلبکارانه باشد و از مدیران شهرداری انتظار داریم که در این باره نظارت بیشتری داشته باشند و ان شاا با عملکرد خوب بتوانیم اعتماد شهروندان را جلب کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه از سرپرست شهرداری رشت انتظار تحولات سازنده داریم بیان کرد: در برخی از بخش های شهرداری شاهد فربه شدن هستیم و نیرو تحرک لازم را ندارد و نواحی شهرداری رشت باید بیشتر تقویت شوند.

کارگرنیا با اشاره به اینکه در حال حاضر نواحی شهرداری رشت کمترین نیرو را در اختیار دارد افزود: قدرت از مناطق باید به نواحی شهرداری منتقل شود و در این حوزه نیازمند توجه به محله محوری و مسجد محوری هستیم.

کارگرنیا به سرای محلات رشت اشاره کرد و گفت: در گذشته برای راه اندازی سرای محلات هزینه فراوانی پرداخت شد اما در نهایت به واسطه برخی از اشتباهات سرای محلات تعطیل شد و این در حالی است که می توانیم از فضای محلات و مساجد محله برای ارتباط مستمر و رفع مشکلات شهروندان استفاده کنیم .

وی با اشاره به اینکه توزیع خدمات باید عادلانه در محلات رشت انجام شود افزود: نباید فقط به واسطه رابطه ها خدمات توزیع شود و انتظار داریم با مشارکت محلات نیازسنجی ها انجام و خدمات عادلانه توزیع شود .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه در زمان بروز بحران می توانیم از ظرفیت محله محوری و مسجد محوری استفاده کنیم بیان کرد: با مشارکت شهروندان می توانیم مشکلات حوزه مدیریت شهری را احصاء و با شناخت بهتر در رفع ان اقدام کنیم .