تکمیل و بهره برداری تصفیه خاته فاضلاب مسکن مهر تا پایان سال مالی ۹۹
تکمیل و بهره برداری تصفیه خاته فاضلاب مسکن مهر تا پایان سال مالی ۹۹

  رشت _ ایده آل خبر  _ معاون امور مجلس و توسعه منطقه ای سازمان برنامه و بودجه کشور از طرح های آب و فاضلاب گیلان بازدید کرد.

 

به گزارش ایده آل خبر  سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در این بازدید در راستای اجرای پروژه های آب و فاضلاب استان تصریح کرد: طرح فاضلاب مسکن مهر رشت در قالب اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب به طول ۵۷۶۰ متر ۸۲% پیشرفت فیزیکی داشته است که درصورت تخصیص اعتبار به مبلغ ۱۳۰ میلیارد ریال ، پروژه تا پایان سال مالی ۹۹ تکمیل خواهد شد.

وی با اشاره  به احداث تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر رشت افزود: این پروژه ۵۶% پیشرفت فیزیکی دارد و نیازمند ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت تکمیل و بهره برداری تا پایان سال مالی ۹۹ می باشد.

مدیرعامل آبفای گیلان در تشریح طرح آبرسانی به فومن ، صومعه سرا و شفت اضافه کرد : در پروژه خط آبرسانی به شفت، اجرای خط انتقال به طول ۱۶ کیلومتر پیش بینی شده که با اجرای ۴٫۹ کیلومتر از خط انتقال، % ۳۰ پیشرفت فیزیکی دارد که با اجرای ۲٫۶ کیلومتر خط انتقال تا رودخانه شاخرز و حفر ۳ حلقه چاه، آب بصورت موقت تا شهر شفت انتقال می یابد و در صورت تخصیص اعتبار تا دهه فجر سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

مهندس حسینی پروژه خط انتقال رفت و برگشت به مخزن فومن را در ادامه اجرای این طرح اعلام کرد ویاد آور شد: اجرای خط انتقال به طول ۴٫۲ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۱۰% نیازمند ۱۴۸ میلیارد ریال اعتبار جهت بهره برداری تا دهه فجر سالجاری می باشد که از این مبلغ ۹۲ میلیارد ریال هزینه خرید لوله و اتصالات و ۵۶ میلیارد ریال هزینه اجرا پیش بینی شده است.

وی همچنین پیشرفت فیزیکی احداث مخزن ۱۰۰۰۰ مترمکعبی فومن و تأسیسات جانبی آن را ۸۶ % اعلام کرد و گفت: با جذب و تخصیص اعتبار مورد نیاز، این پروژه در دهه فجر سالجاری به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل آبفای گیلان از پروژه آبرسانی به گوراب زرمیخ با پیشرفت فیزیکی ۸۵% خبر داد که نیازمند ۳۰ میلیارد ریال اعتبار جهت بهره برداری در دهه فجر سال ۹۹ می باشد و افزود: به منظور اجرای این پروژه ۲٫۸ کیلومتر خط انتقال با لوله ۳۱۵ میلیمتر پلی اتیلن اجرا خواهد شد که تاکنون ۲٫۶ کیلومتر لوله گذاری انجام شد.

وی در ادامه به تشریح طرح ایجاد تأسیسات فاضلاب صومعه سرا پرداخت و خاطرنشان کرد: اجرای خط اصلی شبکه فاضلاب بطول ۱۵۳۲ متر در یک زون با پیشرفت فیزیکی ۶۶% به اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال نیازمند است که پس از تکمیل پروژه در پایان سال مالی ۹۹ مورد بهره برداری قرار گیرد.

مهندس حسینی با اشاره به خریداری پکیج تصفیه فاضلاب به ظرفیت ۲۰۰ مترمکعب افزود: ساخت فونداسیون و ایستگاه پمپاژ آن با پیشرفت فیزیکی ۵۰% درصورت تخصیص اعتبار مورد نیاز در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

وی اجرای خط اصلی شبکه فاضلاب به طول ۱۲۶۶ متر در زون دیگر را با پیشرفت فیزیکی ۹۷% و همچنین اجرای شبکه و انشعابات شهرک گلشهر به طول ۲۸۵۰ متر و نصب ۴۲۸ فقره انشعاب با پیشرفت فیزیکی ۸۶% را از دیگر پروژه های تعریف شده در طرح ایجاد تأسیسات فاضلاب شهر صومعه سرا اعلام کرد و خواستار تأمین اعتبار مورد نیاز این پروژه ها جهت بهره برداری در ایام مبارک دهه فجر سالجاری شد.

گفتنی است در بازدید یک روزه دکتر قاسم رمضانپور نرگسی، معاون امور مجلس و توسعه منطقه ای سازمان برنامه و بودجه کشور از طرح های آب و فاضلاب گیلان، اعتبارات مورد نیاز بررسی و از نزدیک فعالیت کارگاهها و روند پیشرفت پروژه ها را مورد بررسی قرارداد.