جذب بیش از ۳۰۰ نفر از کارکنان شرکت گاز گیلان به عضویت بسیج
جذب بیش از ۳۰۰ نفر از کارکنان شرکت گاز گیلان به عضویت بسیج

رشت - ایده آل خبر - فرمانده پايگاه بسيج شهید تندگویان شركت گاز استان گيلان در گفتگو با واحد روابط عمومي  به بيان مهم ترين اقدامات و دستاوردهاي اين واحد در يك سال و نيم گذشته پرداخت.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی گاز گیلان  محمدنقی اسماعیل زاده فرمانده بسيج شركت گاز استان گيلان انجام ۷۰۰ مورد بازدید و بازرسی از ادارات و سازمان های دولتی استان در راستای اجرای طرح پایش دما و هماهنگی با سپاه قدس گیلان جهت استقراض خودروی دو دیفرانسیل جهت حفظ برقراری جریان گاز ایستگاه ها و مشترکین در  بحران برف را از مهم ترین اقدامات این واحد در یک سال و نیم گذشته عنوان نمود.

فرمانده بسيج شركت گاز استان گيلان با اعلام این مطلب افزود: این واحد اقدامات مهم دیگری همچون برگزاری جلسات حلقه های صالحین عام و خاص، نشست های تربیت و تعالی، تشکیل گروه های فنی– تخصصی جهت حضور در بحرانها و شرایط اضطراری، برگزاری دوره های آموزشی ویژه بسیجیان و همچنین برنامه فرهنگی ورزشی  به انجام رسانده است.

وی با اشاره به حضور فعال بسیج در مانورها، دوره های آموزشی و برنامه میز خدمت گاز اظهار داشت: این واحد همواره آماده خدمت رسانی به مردم شریف استان بویژه در روزهای دشوار و بحران ها می باشد.

آقای اسماعیل زاده در ادامه از جذب ۳۰۳ عضو جدید از نیروهای قرارداد مستقیم در صندوق قرض الحسنه بسیجیان شهید تندگویان در سالهای ۹۸ و ۹۹ خبر داد و گفت: در یک سال و نیم گذشته در مجموع تعداد ۱۶۴ فقره وام به مبلغ ۹/۸ میلیارد تومان بسیجیان گرامی اهدا شده است.

فرمانده بسيج شركت گاز استان گيلان در خصوص تهیه کتاب خاطرات ایثارگران شرکت گاز استان گیلان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند این جنگ یک گنج است و این هنر ماست که بتوانیم آن را استخراج کنیم لذا وظیفه همه ما است تا برای به تحقق این مهم و اشاعه فرهنگ ایثار در جامعه تلاش نماییم.

وی با ضروری برشمردن ترویج فرهنگ شهادت و نهادینه شدن الگوهای اخلاقی و عملی ایثارگران در سطح شرکت و جامعه اظهار داشت:  بر اساس مصوبه شورای فرهنگی گاز گیلان و موافقت مدیر عامل  مقرر گردید به پاس قدردانی از حماسه های ارزشمند و تحسین برانگیز غیور مردان جبهه و جنگ و نهادینه شدن فرهنگ از خودگذشتگی در جامعه، کتاب ماندگار خاطرات گرانسنگ همکاران ایثارگر با همکاری روابط عمومی، امور ایثارگران و پایگاه بسیج تهیه و چاپ گردد . 

محمد تقی  اسماعیل زاده در ادامه درخصوص اقدامات صوررت گرفته در هفته دفاع مقدس امسال اظهار داشت: در این هفته با همکاری واحدها و ادارات مختلف برنامه های متنوعی همچون نمایشگاه هفته دفاع مقدس در محوطه اداره مرکزی و اداره گاز شهرستان رشت، نمایشگاه عکس دراداره مرکزی مربوط به همکاران رزمنده، همایش دفاع مقدس در اداره مرکزی و شهرستان ها و اهداء لوح و تقدیر از کلیه رزمندگان داوطلب دوران دفاع مقدس، اهداء صد جلد کتاب خاطرات شهداء مدافعین حرم به همکاران و برگزاری مسابقه فرهنگی بین کارکنان و اهداء بسته فرهنگی اجرا نموده است.

وی  با اشاره به اقدامات گسترده بسیج درجهت مقابله با ویروس منحوس کرونا گفت: بسیج شرکت گاز استان گیلان همزمان با ورود ویروس کرونا به استان، اقدامات مهمی همچون تهیه بسته های کمک معیشتی در ۵ مرحله، همکاری در طرح مقابله با کرونا و اعزام بازرس جهت توزیع اقلام بهداشتی توسط دارو خانه ها، تهیه بسته های بهداشتی برای کارکنان و همچنین  هماهنگی جهت اسکان ۵۰ نفر از مهندسان و پزشکان سپاه در مهمانسرای شرکت برای برپایی بیمارستان صحرایی ویژه کرونا را به انجام رسانده است.

فرمانده بسيج شركت گاز استان گيلان در بخشی دیگر بیان کرد: بسیج مستضعفین نهادی جوشیده از متن انقلاب است که با تدبیر حکیمانه حضرت امام (ره) با رسالت حفظ انقلاب و دستاوردهای آن تشکیل گردید و توانسته است در طول چهار دهه در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی، علمی و فرهنگی، اقتصادی، نظامی و امنیتی از نظام مقدس جمهوری اسلامی محافظت و حراست نماید.

وی افزود: پایگاه های مقاومت به عنوان اجرایی ترین بخش تشکیلاتی سپاه و سازمان بسیج مسئولیت و رسالت مهم و سنگینی در امر جذب، سازماندهی، آموزش، حفظ و انسجام بسیجیان برای تحقق بسیج ده ها میلیونی به عهده دارند.

محمدتقی  اسماعیل زاده در ادامه گفت: پایگاه بسیج باید در سه سطح معرفتی، اخلاقی و بصیرتی مأموریت های خویش را پیگیری  و به انجام برساند.

فرمانده بسيج شركت گاز استان گيلان در خاتمه گفت: اجرای نظام تربیتی بسیج و پوشش صد درصدی صالحین، انجام کامل سلسله مراتب شجره طیبه صالحین با محوریت خودسازی و رفتار سازمانی، امر به معروف و نهی از منکر بسیجیان بر اساس اخلاق اسلامی با تأکید بر صدق، صبر، گذشت، حلم و تواضع و همچنین تکریم ارباب رجوع با رویکرد دینی از اهداف مهم بسیج می باشد.