جلسه اضطراری مدیریت تخت های بیمارستانی برای موج خیز پنجم کرونا (دلتا) برگزار شد
جلسه اضطراری مدیریت تخت های بیمارستانی برای موج خیز پنجم کرونا (دلتا) برگزار شد

رشت - ایده آل خبر - در راستای تعیین تکلیف به موقع و ارائه خدمات بهینه به بیماران جلسه اضطراری مدیریت تختهای بیمارستانی برای موج خیز پنجم کرونا در گیلان با حضور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان،اعضای هیات علمی و مدیران گروه های پزشکی در سالن اجلاس مرکز آموزشی درمانی رازی برگزار شد.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان( وب دا)؛ دکتر انوش دهنادی مقدم، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا گفت: متاسفانه نوع جهش یافته ویروس کرونا(دلتا )در استان گیلان در حال افزایش است.
وی افزود: در روزهای آینده با افزایش آمار مبتلایان شاهد اشغال تخت های بیشتری در بیمارستانها خواهیم بود و باید با برنامه ریزی هدفمند، ظرفیت های درمانی را افزایش دهیم تا موارد بستری قابل کنترل باشد.
معاون درمان دانشگاه در خصوص تعداد تخت های بیمارستانی در شهرستان رشت اظهار کرد : اعمال جراحی الکتیو در بیمارستانهای وابسته به دانشگاه لغو شده و در بخش خصوصی هم دستور لغو ۴۰ درصد اعمال جراحی داده شده است.
وی در پایان یاد آور شد: با تمام توان در حال افزایش تختهای بستری برای مبتلایان به کووید هستیم و درمان سرپایی با رمدسیویر به صورت ۲۴ ساعته در مرکز آموزشی و درمانی رازی راه اندازی شده است.