حذف عنوان شهدا از تابلوهای برخی کوچه و خیابان های کشور حرکت خزنده دشمن در راستای جنگ نرم است/ تهدید به جنگ از سوی آمریکا بلوف و جنگ روانی است
حذف عنوان شهدا از تابلوهای برخی کوچه و خیابان های کشور حرکت خزنده دشمن در راستای جنگ نرم است/ تهدید به جنگ از سوی آمریکا بلوف و جنگ روانی است

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با سخنرانی دکتر جمال محمدی استاد دانشگاه و راوی دفاع مقدس در نماز خانه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان برگزار شد.

حذف عنوان شهدا از تابلوهای برخی کوچه و خیابان های کشور حرکت خزنده دشمن در راستای جنگ نرم است/ تهدید به جنگ از سوی آمریکا بلوف و جنگ روانی است

ایده آل خبر _به گزارش روابط عمومی ادلره کل  اوقاف استان گیلان ،مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با سخنرانی دکتر جمال محمدی استاد دانشگاه و راوی دفاع مقدس در نماز خانه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان برگزار شد.

دکتر جمال محمدی، استاد دانشگاه در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس که امروز در نمازخانه اداره کل اوقاف گیلان برگزار شد، گفت: ما مدیون خون شهدا هستیم و اگر کشور ما قدرتمند است و هر چه عظمت دارد از برکت فداکاری شهداست.
این راوی دفاع مقدس افزود: اگر ترامپ افتخار می کند با رئیس جمهور ما ملاقات کند، مکرون، مرکل و جانسون را می فرستند و با وجود اینکه می داند ایران او را دشمن می داند و هر جا ورود کرده ایران مقابلش ایستاده اما حرفی از تحقیر ایران نمی زند.
وی اعلام کرد: ترامپ، عربستان را که میلیاردها دلار تجهیزات از او خریداری کرده تحقیر می کند و گاو شیرده می خواند و این بیان گر عظمت و قدرت ایران است.
محمدی خاطرنشان ساخت: نظام این قدرت و عظمت را از جوانان رزمنده که در جنگ تحمیلی از کشور دفاع کردند دارد.
وی اذعان کرد: وقتی جنگ داعش علیه جبهه مقاومت شروع شد دغدغه داشتم که روحیه دفاع مقدس در جوانان امروز ایران وجود دارد که با شروع مبارزه با داعش و حضور جوانان ایرانی در سوریه، همان شور و حال رزمندگان دفاع مقدس را در مدافعان حرم در بوکمال سوریه دیدم.
این استاد دانشگاه یادآور شد: وقتی شهید بابک نوری هریس را دیدم با خود گفتم این جوان امروزی از جنگ می ترسد. این جوان خوش سیما سالها بعد از دفاع مقدس در جبهه مقاومت علیه داعش آمد و در بوکمال شهید شد.
وی تاکید کرد: نماز شب هایی که در سوریه از مدافعان حرم دیدم، در جبهه خودمان کم دیدیم.
محمدی گفت: محبوبیت جوانان ما در میان مردم سوریه بسیار زیاد است و این از عظمت شهدا است.
وی با طرح این سوال که می شود بعد از گذشت ۳۵ سال از جنگ شهدا را فراموش کنیم؟ گفت: اگر فراموش نکردیم و غفلت نداشتیم چرا داریم عنوان شهید را از شهرهایمان داریم حذف می کنیم.
این روای دفاع مقدس، حذف عنوان شهدا از تابلوهای برخی کوچه و خیابان های کشور را حرکت خزنده دشمن در راستای جنگ نرم دانست و گفت: هدف این حرکت خزنده، ایجاد انحراف فکری بین جوانان و شهدا ایجاد کند.
وی اظهار کرد: انحراف فکر جوانان ایران پیشتر توسط تئوری پردازان غربی مانند هانتیگنون، مک لوهان و فکویاما مطرح شده بود و دشمن متوجه شده که با جنگ سخت نمی شود با کشوری مثل ایران مبارزه کرد به دنبال این هستند که فکر جوان ایرانی را نشانه بگیرند.
محمدی ادامه داد: بخشی از هدف این حرکت سنجش واکنش مردم بوده که ببینند مردم شهدا را فراموش کرده اند یا نه؟ که مردم به صورت خودجوش به مقابله با این حرکت پرداختند و حتی در همین رشت، جوانان عنوان شهید را به تابلوها اضافه کردند.
وی تاکید کرد: برای جامعه و نظام ما بد است که بر سر سفره شهدا نشسته و امنیت خود را مدیون شهداست بخواهد عنوان شهید از معابر و خیابان ها حذف شود.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه من به عنوان همسنگر شهدا شرمنده هستم، گفت: در شب های عملیات وقتی می خواستیم خداحافظی کنیم و حلالیت بطلبیم عده‌ای ‌می گفتند، اگر شهید شدید ما را شفاعت کنید و عده ای هم می گفتند اگر زنده ماندید راه ما را ادامه بدهید.
وی گفت: ما نه تنها راه شهدا را ادامه ندادیم، بلکه نام شهید را هم می خواهند از صفحه روزگار محو کنند و این زیبنده نظام ما نیست.
محمدی افزود: دنیا دارد به شهدای افتخار می کند، مردم یمن به رزمندگان و بسیجیان ما اقتدا کرده و با ادامه دادن همان تفکر دارند با عربستان می جنگند، آن وقت ما از بسیجیان و شهدا غافل هستیم.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: اگر حضرت زینب(سلام الله علیها) و امام سجاد(علیه السلام) نبودند از واقعه عاشورا چیزی نداشتیم.
این راوی دفاع مقدس اظهار داشت: اگر در صحرای کربلا پیکر مطهر شهدا را قطعه قطعه می کردند و با اسب روی پیکر شهدا می تاختند ما در جنگ خودمان دیدم که بعثی ها با تانک از مجروحان عبور می کردند و بدن آنها را قطعه قطعه می کردند.
وی گفت: این را باید به نسل جدید امروز بگوییم که چه بر سر جوانان ایران گذشت، اگر نگوییم خیانت کردیم.
این استاد دانشگاه یادآور شد: میانگین سنی جوانان ما ۱۳ تا ۲۲ سال بود. فرماندهان لشکر ما عموماً از ۲۳ سالگی به این مسئولیت ها دست پیدا می کردند و این نشان می دهد می شود کشور را با جوانان اداره کرد.
وی همچنین تهدید به جنگ از سوی آمریکا را بلوف و جنگ روانی خواند و گفت: اگر آمریکا می‌توانست حرکتی علیه ایران بکند تاکنون بارها این اقدام را انجام داده بود.
محمدی اظهار داشت: ما با کسی سر جنگ نداریم اما وقتی به ما حمله شد باید در مقابلش بیاستیم و این را از امام حسین(علیه السلام) و دین خود آموخته‌ایم.