خدایی : از ابتدای افتتاح راه آهن گیلان تاکنون، نزدیک به ۱۵ هزار نفر از طریق قطار این استان سفر کرده اند
خدایی : از ابتدای افتتاح راه آهن گیلان تاکنون، نزدیک به ۱۵ هزار نفر از طریق قطار این استان سفر کرده اند

    ایده آل خبر _مدیرکل راه آهن شمال ۲ گفت: از ابتدای افتتاح راه آهن گیلان تاکنون، نزدیک به ۱۵ هزار نفر از طریق قطار این استان سفر کرده اند. علی خدایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع مسافران جابه جا شده مسیر ریلی گیلان؛ به یک هزار […]

 

 

ایده آل خبر _مدیرکل راه آهن شمال ۲ گفت: از ابتدای افتتاح راه آهن گیلان تاکنون، نزدیک به ۱۵ هزار نفر از طریق قطار این استان سفر کرده اند.

علی خدایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع مسافران جابه جا شده مسیر ریلی گیلان؛ به یک هزار و ۹۵۰ نفر با هشت رام (چهار قطار رفت و چهار قطار برگشت) در خط آهن رشت – مشهد و بالعکس سرویس دهی شده است.
وی اضافه کرد: همچنین از زمان افتتاح خط ریلی رشت – تهران تا کنون، ۱۳ هزار نفر برای رسیدن به مقاصد رشت و تهران از ۳۱ قطار رفت و ۳۱ قطار برگشت استفاده کرده اند.
راه آهن قزوین – رشت به صورت یک خطه، از ایستگاه سیاه چشمه در شمال غرب قزوین و قبل از شهر تاکستان از خط آهن اصلی تهران – تبریز منشعب شده و با گذر از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان، منجیل، رودبار، رستم آباد و امامزاده هاشم ادامه مسیر داده و به ایستگاه رشت می رسد