خدمات سرپایی و جراحی ها از سرگرفته شود/ بهره برداری از ۲۲ پروژه حوزه سلامت در آینده نزدیک
خدمات سرپایی و جراحی ها از سرگرفته شود/ بهره برداری از ۲۲ پروژه حوزه سلامت در آینده نزدیک

رشت - ایده آل خبر - رئیس دانشگاه علوم پرشکی گیلان ضمن تاکید بر خدمت بی منت و به دور از حاشیه تمامی بخش های این دستگاه بزرگ ، بر ارائه خدمات بهداشتی درمانی، مدیریت هزینه و همچنین تلاش برای افزایش درآمد در دانشگاه با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها با هم پوشانی یکدیگر تاکید کرد

به گزارش ایده آل خبر به نقل از پایگاه خبری گیل ابراز _ نشست وبیناری هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه، معاونین و جمعی از مدیران ستادی به صورت حضوری و همچنین مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان و روسای بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی درمانی به صورت ارتباط تصویری با محوریت «مدیریت بهینه هزینه‌ها و افزایش درآمد ها» برگزار شد.

*تقلیل شرکت‌های پیمانکاری همکار با دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای افزایش کیفیت خدمات و مدیریت هزینه‌ها

دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با تاکید بر لزوم کاهش تعداد شرکت‌های طرف قرارداد با دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جهت مدیریت هزینه‌ها و افزایش کیفیت، اظهار کرد: بیش از ۴۰۰ شرکت با بیمارستان‌ها و سایر بخش‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان ارتباط دارند که لازم است تعداد این شرکت‌ها به حداقل ۴۰ شرکت کاهش یافته تا علاوه بر تسهیل و تسریع در پرداخت ها، کالا و خدمات نیز با کیفیت بالا و هزینه پایین‌تر برای دانشگاه تمام شود.

وی با اشاره به امانت بودن مسوولیت‌ها و ضرورت تشدید نظارت بر حوزه‌های مدیریتی، افزود: مدیران بر بخش‌های اداری، مالی و دیگر حوزه‌ها نظارت بیشتری داشته باشند زیرا پذیرفتن مسوولیت‌ها امانت است و ترک مسوولیت خیانتی بزرگ و آشکار محسوب می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با انتقاد از فعال نبودن برخی از بخش‌های ارائه خدمات به مردم در بیمارستان ها، خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه بارها تاکید شده تا بخش‌های خدماتی، تصویربرداری و آزمایشگاهی به صورت شبانه روی فعال باشند، همچنان در برخی از بیمارستان‌ها خدمات تمام وقت ارائه نمی‌شوند و مردم به بخش غیر دولتی مراجعه می‌کنند.
دکتر سالاری بر ضرورت هم پوشانی بیمارستان‌ها در ارائه خدمات درمانی تاکید کرد و گفت: هیچ مورد آزمایشگاهی، CT اسکن، رادیولوژی و یا هر خدمت دولتی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نباید به بخش خصوصی ارجاع شود و بیمارستان‌های معین و همجوار، مکلف به همکاری و همپوشانی خدمات هستند.

*خدمات سرپایی و جراحی‌ها از سرگرفته شود

وی با تصریح به اینکه شیوع کرونا در کشور و گیلان رو به نزول است و باید جراحی‌ها و خدمات درمانی سرپایی در استان افزایش پیدا کند، افزود: بیمارستان‌ها حتما روی هزینه‌ها اعم از تغدیه، ماموریت ها، اضافه کاری و دیگر هزینه‌ها دقت لازم داشته و بر تحقق درآمدی و بهینه مصرف کردن آن نقش موثر داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افتتاح رسمی ۳۲ پروژه عام المنفعه سلامت درگیلان طی هفته‌های گذشته، گفت: با تلاش مضاعف و پیگیری‌های مجدانه امیدواریم ۲۲ پروژه دیگر نیز در آینده نزدیک افتتاح شود.

تراز مالی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مثبت و رو به صعود است

دکتر سالاری با اشاره به بدهی‌های حدود ۷۰۰ میلیارد تومانی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان و تلاش‌های صورت گرفته در جهت کاهش و پرداخت آن‌ها، گفت: خوشبختانه بخش اعظمی از این بدهی‌ها پرداخت شده و اکنون با جذب اسناد خزانه و تخصیص منابع، تراز مالی دانشگاه مثبت شده و روند صعودی را طی می‌کند.
وی با تاکید بر ضرورت خدمت بی‌منت به مردم گفت: تمام تلاش ما خدمت به مردم و کسب رضایت الهی است و تمام خواسته ما از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز پرهیز از حاشیه نگاری و توجه به منافع مردم در بخش بهداشت و درمان است