در جلسه ستاد اربعین طرح شد؛ حرکت به سمت کیفی شدن خدمات، ارتقای خدمات شهری، بهره مندی از کمک های مردمی و همکاران جهت توزیع نذری در کربلا
در جلسه ستاد اربعین طرح شد؛ حرکت به سمت کیفی شدن خدمات، ارتقای خدمات شهری، بهره مندی از کمک های مردمی و همکاران جهت توزیع نذری در کربلا

در جلسه ستاد اربعین طرح شد؛ حرکت به سمت کیفی شدن خدمات، ارتقای خدمات شهری، بهره مندی از کمک های مردمی و همکاران جهت توزیع نذری در کربلا جلسه ستاد اربعین شهرداری رشت برای بررسی وضعیت و برنامه ریزی برای اعزام ستاد اربعین به کربلای معلی برای ارائه خدمات به زوار برگزار شد.

ایده آل خبر _به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، علیرضا قانع رئیس ستاد اربعین شهرداری رشت در این جلسه با اشاره به برکات خدمات رسانی به زوار در رویداد بزرگ اربعین اظهار داشت: نیت اعضای ستاد اربعین ماورای مادیات و منافع دنیوی است. ما اگر بالاترین منصب ها را هم بگیریم نوکری امام حسین (ع) است که برای دنیا و آخرت ما باقی می ماند.

رئیس ستاد اربعین شهرداری رشت با اشاره به فعالیت های چندین ساله ستاد بیان داشت: در آغاز نه در مجموعه و نه در خارج از مجموعه قابلیت های ما را نمی پذیرفتند اما با تلاش اعضاء توانمندی های ستاد علنی شد و امروز و با رویت عملکرد چند ساله انتظارها از ستاد اربعین شهرداری افزایش یافته است.

وی با اشاره به فعالیت های سالیانه ستاد اربعین گفت: ستاد اربعین شهرداری در ایام مختلف سال ایستگاه صلواتی دارد و پای ثابت کمک رسانی در بحران ها است. اعضای ستاد ثابت کردند که در بحران ها نیز می توانند در کنار مردم و مسئولین باشند و در مناطق سیل زده نیز این مهم را ثابت کردند.

قانع افزود: امسال کار دشواری را پیش رو داریم با توجه به علاقمندی شهردار و سمت وی در ستاد استان باید عملکرد بهتری را بر جای گذاریم و ضمن ارتقای خدمات شهری برای کیفی کردن خدمات نیز برنامه ریزی کنیم.

جواد شهند جانشین رئیس ستاد اربعین نیز در ادامه گفت: با توجه به فشارهای اقتصادی شهرداری و جامعه باید وابستگی ما به بودجه شهرداری رشت کاهش یابد و در این زمینه باید ضمن برگزاری نشستی با مدیران مناطق و سازمان ها از کمک های همکاران و مردم استفاده نماییم.

شهند حرکت به سمت کاهش هزینه ها را ضروری دانست و گفت: باید نقاط ضعف را بر طرف کنیم و به سمت کیفی کردن خدمات برای کمک به زائرین برویم.

وی افزود: می توانیم با ایجاد حلقه بزرگتر به سمت تشکیلاتی شدن حرکت کنیم.

پیمان ذاتی مسئول پشتیبانی ستاد نیز در این جلسه اظهار داشت: بزرگترین آسیب ما کم توجهی به نظم و انضباط در زمینه ورود و خروج موکب بوده است و برای رفع آن باید اقدام کنیم.

ذاتی به اقدامات ستاد برای سیل اخیر اشاره کرد و گفت: سیل لرستان تجربه جدیدی برای ستاد بوده است و می توانیم ادعا کنیم که این محک را با موفقیت گذراندیم.

وی افزود: از چند ماه گذشته تمامی وسایل موجود برای عزیمت بررسی شد و نیاز به خریداری اقلام جدید نداریم.

یاسر محجوب مسئول کمیته فرهنگی ستاد در این جلسه گفت: مسئولین ستاد باید در قبال وظایف محوله پاسخگو باشند.

وی افزود: نیاز به تغییر احساس می شود و باید از نیروهای جدید برای پیشبرد اهداف ستاد استفاده کنیم.

در ادامه سجاد محجوب ضمن تشکر از اقدامات اعضای ستاد اظهار داشت: خوشبختانه امروز همگان موکب ما را به رسمیت می شناسند و این نشان دهنده پتانسیل ها و ظرفیت هایی است که این ستاد ایجاد کرده است.

وی با اشاره به مذاکرات انجام شده با مسئولین استانی، افزود: برای تهیه بخشی از ملزومات ما اعلام آمادگی شده است.

وی با اشاره به کمک های خیرین به ستادهای اربعین گفت: بنده دست این بانیان را میبوسم و باید یادبودی به این عزیزان اهدا شود.

تقسیم وظایف اعضا، آموزش نیروهای اعزامی، تعیین مسئول خدمات شهری، ایجاد کمیته فنی و اجرایی، تغییر نوع وظایف به سمت ارائه خدمات، برپایی ایستگاه های صلواتی، پخت نان و توزیع برای مصرف زوار، امداد رسانی، خدمات پزشکی و درمانی، رادیو کربلا از مباحث مطروحه در این جلسه بوده است.