در سال گذشته بالغ بر۱۴۰۰ تخلف اضافه تناژ مورد رسیدگی قرارگرفت
در سال گذشته بالغ بر۱۴۰۰ تخلف اضافه تناژ مورد رسیدگی قرارگرفت

    ​ایده آل خبر _ به گزارش دفتر روابط عمومی  راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان ،مهندس نازک کار ،مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان در نشست تخصصی حوزه ایمنی وترافیک اداره کل گفت: بر اساس آمار مأخوذه از سیستم اضافه تناژ اداره کل، در سال […]

 

 

ایده آل خبر _ به گزارش دفتر روابط عمومی  راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان ،مهندس نازک کار ،مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان در نشست تخصصی حوزه ایمنی وترافیک اداره کل گفت: بر اساس آمار مأخوذه از سیستم اضافه تناژ اداره کل، در سال گذشته ۱هزار و ۴۹۰ فقره تخلف اضافه تناژ از سوی پلیس راه استان کشف و برای اعمال قانون معرفی شدند.

ایشان درادامه ضمن تقدیر از همکاری پلیس راه استان افزود: بررسی آمارها حاکی است که در سال گذشته بطور متوسط بالغ بر ۱۰۰ تخلف اضافه تناژ بطور ماهانه در سیستم ثبت تخلفات اضافه تناژ ثبت و مشمول پرداخت جریمه شده است.

وی سپس با اشاره به این نکته که جریمه های اخذ شده به هیچ وجه با آسیبهای جدی که حمل بار اضافی به راهها به عنوان سرمایه های ملی وارد می کند مطابقت ندارد گفت: تخريب محورهاي مواصلاتي به خصوص راههاي اصلي و شرياني استان ،وارد آمدن آسیب به ابنيه راه و به ویژه پلهایی مي‌شود كه با صرف هزينه‌هاي بالا ساخته می شوند و افزايش تصادفات و تلفات رانندگی از جمله تبعات منفي اضافه بار است. که متوجه آحاد جامعه می شود.

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای درادامه از رانندگان وسائط نقلیه سنگین خواست با رعایت میزان مجاز حمل بار، ضمن سهیم شدن در ارتقاء ایمنی تردد جلوی آسیب رساندن به سرمایه های ملی را بگیرند.

این مقام مسئول تصریح کرد: راه اندازی گشتهای نظارتی نامحسوس با مشارکت پلیس راه استان یکی دیگر از اقداماتی است که این اداره کل در راستای برخورد با تخلفات اضافه تناژ همه ساله در دست اجرا دارد.