در فصل بهار بیش از ۱٫۵ میلیارد مترمکعب گاز در گیلان مصرف شد
در فصل بهار بیش از ۱٫۵ میلیارد مترمکعب گاز در گیلان مصرف شد

در فصل بهار بیش از 1.5 میلیارد مترمکعب گاز در گیلان مصرف شد شركت گاز استان گيلان در سه ماه اول سال جاري بالغ بر يك ميليارد و 580 ميليون مترمكعب گاز به حوزه هاي مختلف مصرف تحويل داده است.

ایده آل خبر _به گزارش روابط عمومي گاز گيلان- حسين اكبر مديرعامل شركت گاز استان گيلان با اعلام خبر مصرف يك ميليارد و ۵۸۰ ميليون مترمكعب گاز در بهار امسال در استان گيلان گفت: اين ميزان مصرف نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱٫۶ درصد کاهش داشته است .

وي درخصوص مصرف گاز در بخش خانگي اظهار داشت: شركت گاز استان گيلان در يك سال گذشته بيش از ۴۰ هزار مشترك خانگي جذب نموده است كه اين موضوع سبب افزايش ۱۰ درصدي مصرف گاز در بخش خانگي و موجب رسيدن مصرف به ۴۸۰ ميليون مترمكعب در این حوزه شده است.

اكبر همچنين از مصرف ۸۰۰ ميليون مترمكعب گاز در بخش نيروگاهي استان خبر داد و گفت: خوشبختانه با رعايت مصرف بهينه و ايمن گاز طبيعي از سوي مشتركين خانگي زمينه افزايش مصرف گاز در بخش های دیگر مصرف بویژه بخش نيروگاهي فراهم شده است.

مديرعامل شركت گاز استان گيلان در ادامه گفت: پس از بخش نيروگاهي و خانگي، بخش صنعتي با ۱۳۳ میلیون مترمکعب گاز، رتبه سوم بیشترین میزان مصرف گاز را در استان در اختیار دارد و پس از آن بخش های حمل و نقل با ۷۲ میلیون مترمکعب، تجاری با ۵۳ میلیون مترمکعب و کشاورزی با ۴۲ میلیون مترمکعب قرار دارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان گفت: بر اساس پیش بینی های بعمل آمده تا هفته دولت ۹۸، شش بخش مشترکین گاز در استان در حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب گاز مصرف خواهند نمود