در معارفه رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان مطرح شد: بدهی ۶۰۰ میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان / کمبود تجهیزات ساده در مراکز درمانی
در معارفه رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان مطرح شد: بدهی ۶۰۰ میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان / کمبود تجهیزات ساده در مراکز درمانی

روسای قدیم و جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مراسم تودیع و معارفه به حضور این استان در صدر نظام ارجاع الکترونیک کشور اشاره و از وجود ۵۵ پروژه نیمه تمام درحوزه بهداشت و درمان خبر دادند.

 

ایده آل خبر_به گزارش مهر ،صبح دوشنبه مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور ایرج حریرچی قائم مقام و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ارسلان سالاری سرپرست استانداری گیلان، جمعی از مسئولان در سالن اجتماعات بانک صادرات رشت برگزار شد.

ارائه خدمات الکترونیک نقطه قوت دانشگاه علوم پزشکی گیلان

در ادامه این مراسم رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به نقشه راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اظهار کرد: فاز اول نقشه راهبردی دانشگاه گیلان از سال ۹۵ آغاز شده و تا سال ۱۴۰۰ بر اساس اسناد بالا دستی و با کمک نخبگان و اساتید دانشگاه طراحی و ادامه دارد.

شاهرخ یوسف زاده با تأکید بر نقش مهم استاندار سابق گیلان در پیشرفت، طراحی، استمرار و استقرار نقشه راهبردی دانشگاه گیلان، گفت: در طراحی و اجرای نقشه راهبردی ۳۰ نفر با همدلی و تعامل برای رسیدن به یک هدف مشخص در کنار یکدیگر فعالیت کردند.

وی با بیان اینکه نخستین گام و چشم انداز دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیشرو بودن در دانشگاه‌های نسل سوم است، افزود: گیلان در صدر نظام ارجاع الکترونیک کشور قرار دارد و پرونده الکترونیک و نسخه نویسی الکترونیکی جزء نخستین دستاورهای دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

یوسف زاده در ادامه بهینه سازی و پایداری مالی، رفع تراز مالی، ساماندهی و توانمندی سازی منابع انسانی شامل تعیین کدهای رفتاری، توسعه رهبری، نظام ارزیابی عملکرد، مدیریت زنجیره تأمین، راه اندازی مراکز رشد، راه اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقات، توسعه دانش گیاه دارویی، توسعه آموزش پاسخگو، جامعه نگر و کارآفرین از جمله اهداف دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

وی با اشاره به مدیریت منابع مالی و انسانی به عنوان دو اصل مهم در هر سازمان، نقطه قوت دانشگاه علوم پزشکی گیلان را خدمات الکترونیک دانست، ادامه داد: از نقاط ضعف این دانشگاه علوم پزشکی فضای فیزیکی و استیجاری است.

یوسف زاده با بیان اینکه ارتقای فرهنگ سازمانی وابسته به نفر نخست سازمان است، افزود: ارزش‌هایی همانند عدالت محوری، عدم احساس تبعیض، ارزش آفرینی برای بیماران، کارکنان، همراهان بیماران، سازمان های بیمه و افزایش ایمنی و سلامت بیماران از طریق تهیه نقشه جامع درمان استان، ارتقای جایگاه پرستاری و سایر موارد از جمله اهداف مورد توجه دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

بدهی ۶۰۰ میلیاردی مشکل جدی دانشگاه علوم پزشکی

رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه این مراسم با تأکید بر ادامه اجرای برنامه و اهداف دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اظهار کرد: امروز سیاست کلان دانشگاه‌های بزرگ حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم و صنعتی شدن بوده و لازمه آن داشتن دانشگاه نسل اول و دوم مناسب است.

ارسلان سالاری با بیان اینکه امروز کمبودها بیش از خدمات قابل نمود است، افزود: بدهی حدود ۶۰۰ میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان یکی از مهم‌ترین مشکلات و دغدغه‌ها بوده که از طریق مطالبات و ارزیابی دقیق بررسی می شود.

وی با اشاره به روند افزایش ضریب اشغال تخت و متوسط اقامت بیماران، گفت: کمبود تجهیزات ساده مانند سرم و برخی از این موارد در تعدادی از مراکز درمانی و معوقات زیرساختی سبب نارضایتی پزشکان و پرستاران شده است که باید بررسی و مشکلات آن مرتفع شود.

سالاری به وجود ۵۵ پروژه نیمه تمام در بخش علوم پزشکی استان گیلان نیز اشاره کرد و گفت: برای تکمیل این پروژه‌ها نیازمند ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

وی پیگیری و ساخت بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابه، نظارت بر فعالیت های بخش خصوصی و دولتی، توجه به فرآیند هیئت علمی و سایر موارد را از دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان در آینده عنوان کرد.