در گردهمایی کارگران و بازنشستگان گیلان مطرح شد از نقش پررنگ جامعه کارگری در شکل گیری انقلاب تا کم توجه ای مسئولان به این قشر/ عدم اجرایی شدن قانون همسانسازی حقوق بازنشستگان با گذشت ۱۰ سال از تصویب قانون/ دولتمردان گوش شنوایی نسبت به بیانات معظم به  ندارند
در گردهمایی کارگران و بازنشستگان گیلان مطرح شد از نقش پررنگ جامعه کارگری در شکل گیری انقلاب تا کم توجه ای مسئولان به این قشر/ عدم اجرایی شدن قانون همسانسازی حقوق بازنشستگان با گذشت ۱۰ سال از تصویب قانون/ دولتمردان گوش شنوایی نسبت به بیانات معظم به  ندارند

در گردهمایی کارگران و بازنشستگان به مناسبت روزتامین اجتماعی در خانه کارگر گیلان برگزار شد

لیلا پاکیزه _دبیر اجرایی تشکیلات خانه کارگری استان گیلان در گردهمایی کارگران و بازنشستگان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و ۴۱۸ شهید جامعه کارگری بیان داشت: امروز که همزمان با روز سازمان تامین اجتماعی است جا دارد از تمام کارگران و فعالان بخش تامین اجتماعی قدردانی شود.

حسن ایزدی کارگران حاضر در گردهمایی فوق را چکیده ای از جامعه بزرگ کارگری دانست و گفت: سازمان تامین اجتماعی از ابتدای تاسیس با پول کارگران و کارفرمایان تشکیل و اساسنامه آن تنظیم گردید. بنابراین هرچه امروز سازمان تامین اجتماعی دارد از سرمایه های جانعه کارگری است.

وی افزود: کارگران در ازای کارکرد سی درصد پرداخت بیمه دارند بنابراین دارایی های سازمان تامین اجتماعی از آن کارگران است.

دبیر اجرایی تشکیلات خانه کارگری گیلان تصریح کرد: امروز با گله مندی از سازمان برنامه و بودجه و شورای عالی سازمان تامین اجتماعی شاهد دریافت زیر دو میلیون تومان بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مستمری هستیم.

ایزدی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری هر سال به مناسبت هفته کارگر بیانات ارزنده ای دارند، خاطرنشان ساخت متاسفانه دولتمردان گوش شنوایی نسبت به بیانات معظم  له  ندارند، و اکنون پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب هنوز حداقل ها رعایت نمی شود.و هنوز ما نتوانستیم حقوق قانونی خود را دریافت کنیم

وی با اشاره به تصویب قانون همسان سازی حقوق درسال ۸۸ یادآور شد:  متاسفانه  این قانون هنوز اجرایی نشده است.

حسن ایزدی ضمن تبریک به مناسبت روزتامین اجتماعی گفت: ۴۹ درصد جمعیت استان پاسپورت کارگری به عبارتی دفترچه تامین اجتماعی دارد اما متاسفانه با این جمعیت بزرگ  تنها یک بیمارستان دولتی دارد.

دبیر اجرایی تشکیلات خانه کارگری، طلب سازمان تامین اجتماعی از دولت، پایین بودن حقوق بازنشستگان و اجرایی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان و….. را از اهم مشکلات کارگران و مستمری بگیران تامین اجتماعی عنوان کرد.

در ادامه رئیس شوراهای کار استان نیز با گرامیداشت روز تامین اجتماعی با اشاره به سهم کارگران در شکل گیری انقلاب اذعان داشت: انقلاب اسلامی ایران با آبیاری خون شهدا امروز به یک درخت تنومند تبدیل شده است.

خوالگر با تاکید بر گذشت ۴۰ ساله از انقلاب و کم توجه ای نمایندگان مجلس و مسئولین نسبت به جامعه کارگری تصریح کرد: جامعه کارگری در شکل گیری و تداوم انقلاب نقش بسزایی داشته و دارند و امروز زیبنده نیست که این قشرزحمت کش با حقوقی پایین تر از زیر فقر امرار معاش نمایند.

وی با اشاره به مشکلات عدیده بازنشستگان تامین اجتماعی در بخش درمان خاطرنشان کرد: بیش از۴۰ درصد جمعیت استان گیلان در بخش تامین اجتماعی بازنشسته و مستمری بگیر هستند. و این در حالی است که گیلان تنها از یک بیمارستان تامین اجتماعی برخوردار است. بنابراین ضروری است تا نمایندگان مردم در مجلس تمهیداتی در این زمینه داشته باشند.