در یکصدمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت عنوان شد؛ از رونمایی مدل در حوزه ابنیه تا استفاده از آرسی سی پی و روکش هایی با پایه سیمان در نهضت آسفالت
در یکصدمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت عنوان شد؛ از رونمایی مدل در حوزه ابنیه تا استفاده از آرسی سی پی و روکش هایی با پایه سیمان در نهضت آسفالت

عصر امروز دوشنبه هفدهم تیرماه یکصدومین جلسه صحن علنی شورا به ریاست رضا رسولی نائب رئیس شورای اسلامی شهر و با حضور احمد رمضانپور نرگسی، فرهام زاهد، اسماعیل حاجی پور، حامد عبدالهی، حجت جذب محمدحسن عاقل منش،محمد حسن علیپور و بهراد ذاکر در صحن علنی شورا تشکیل شد.

لیلا پاکیزه _نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه ضمن شمردن مناسبت های هفته بیان داشت: در روز چهارشنبه پیش رو روز خوبی برای شهر رشت خواهد بود و خروجی همراهی همکارانمان در حوزه ابنیه شهر یک  مدلی را طراحی کرده که در روز چهارشنبه  در صحن علنی شورا رونمایی خواهد شد.

رضا رسولی با اشاره به ارائه برنامه های و طرح مطلوب از سوی شهرداری در استفاده ازتکنولوژی های نوین خاطرنشان کرد: استفاده از آرسیسی پی و روکش هایی با پایه سیمان در نهضت آسفالت  می توان شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه  شد.

وی با اشاره به درگیری امروز کارکنان خدمات شهر و سد معبر با دست فروشان دریکی از خیابانهای رشت تصریح کرد: باید با ورود حاکمیت این قضیه حل و فصل گردد. لذا پارکینگ زندان در میدان اصلی شهر و ابتدا پیاده راه در محل خیابان سعدی مکان خوبی برای ساماندهی دست فروشان خواهد بود اگر مشکل تحویل آن به شهرداری حل گردد می توان بخش عظیمی از مشکل دست فروشان را حل کرد. و تبدیل پارکینگ زندان برای ساماندهی دست فروشان به تعداد پانصد نفر می تواند به کاری ماندگار تبدیل شود.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت درباره این لایحه اظهار کرد: از محل اعتبارات ملی سال ۹۶ مبلغ دو میلیارد تومان اسناد خزانه به تاریخ سر رسید شانزدهم دی ماه ۹۸ به شهرداری رشت اختصاص یافته است.

رضا رسولی با بیان اینکه در حال حاضر پروژه احداث زباله سوز فاقد مشاور و مدیر طرح ندارد افزود: باید با مشخص کردن این مهم از بروز مشکلات آتی درباره احداث زباله سوز رشت جلوگیری شود.
رضا رسولی با تاکید بر تامین بودجه ۷۰۰ میلیونی سطل زباله
از ردیف ۳۰۳۰۲۰۲۰۰۴ در راستای بهسازی پروژه پیاده راه گفت: این بودجه ۸۳ میلیارد است که با کسر ۷۰۰ میلیون تومان جهت تامین خرید سطل زباله مکانیزه میتوان به دیگر پروژه های حیاتی هم رسید.

رضا رسولی از رونمایی پروژه آی تی در شهرداری رشت خبر داد و گفت : فردا رونمایی از فیبر نوری شهرداری را خواهیم داشت.

بهراد ذاکری به عنوان تنها ناطق جلسه امروز به بحث کیفیت نامطلوب آسفالت سطح شهر پرداخت و گفت:
عدم نظارت صحیح در بحث اسفالت وبا ارائه دلایل غیر منطقی با کیفیت بسیار نامطلوب شاهد آسفالت نامرغوب سطح شهر هستیم.

این عضو شورا دومین بحث خود را در حوزه سبزه میدان به دلیل تعدد خودروها و ایجاد ایستگاههای متعدد عنوان کرد و  یادآور شد: به دلیل وجود ایستگاههای متعدد در سبزه میدان و ترافیک خودروها شاهد وضعیت ناهمگون در آن منطقه شهر هستیم.لذا با تملک یکی از ساختمان های موجود در این محدوده میتوان به احداث پارکینگ اقدام کرد.

وی اجاره بدون مجوز ملکی توسط سازمان میادین تصریح کرد: سازمان میادین قراردادی را در ۲۳ خرداد ماه ۹۸ با شهرداری رشت جهت خرید ملکی منعقد کرد: حال معلوم نیست سازمان میادین شهرداری رشت بدون رعایت ضوابط و  با استعلام  چه کسی آن ساختمان را به غیر اجاره داده است

بهراد ذاکری پیگیری مشکل گروه موسیقی شهرداری را بسیار ضروری خواند و گفت: شایسته است تا طی یک برنامه مدون نسبت به تعیین تکلیف وضعیت آنان اقدام شود.
بهراد ذاکری در خصوص دست فروشان با تاکید بر نگاه سلبی به این قشر خاطرنشان کرد: وظایف شهرداری و شورا ایجاد شغل نیست اما با این همه در هر اتفاقی انگشت اتهام به سوی شهرداری است.و همواره نیروهای شهرداری رشت مظلوم واقع می شوند. لذا شایسته است که امروز با یک نگاه ایجابی و با ارائه یک طرح مناسب وبررسی صحت موضوع با یک نظارت صحیح در ساعاتی ازشب به امرار معاش دست فروشان کمک کرد. به گونه ای که دست فروشان اقدام به فروش کالاها و اقلام سنتی گیلان کنند.

فرهام زاهد نیز با اشاه به نزاع کارکنان سد معبر و دست فروشان خاطرنشان کرد: نیروهای سد معبر بنا بر گزارش شهروندان و مغازه داران به شهرداری دست به عملیات شده و متاسفانه هیچگونه پشتیبانی از نیروهای سد معبر نمی شود.

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب اقتصادی کشور و تعطیلی واحدهای تولیدی گفت: با هدایت دست فروشان به پارکینگ زندان مشکل حل نخواهد شد ،با توجه به وضعیت اقتصادی نامطلوب سطح استان و تعطیلی پی در پی واحدهای تولیدی با هدایت دست فروشان به  پیاده راه مسیر برای افرادی دیگر مسطح می شود بنابراین پیاده راه نیازمند  پالایش جدی است. همه دستگاههای نظارتی چون شورای تامین، دادگستری و…..همراه و همکار شهرداری در جمع آوری دست فروشان شود.

حجت جذب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای رشت با اشاره به اینکه در سال جاری با توجه به ابلاغی که به پارکینگ دارها انجام شده است قیمت اصناف ملاک قرار گرفته است اظهار کرد: پس از این باید طی حلساتی درباره تعیین تکلیف قیمت پارکینگ های حاشیه ای اقدام شود.

رئیس کمیسیون بهداشت محیط زیست و خدمات شهر شورا در راستای خرید سطل های زباله پارکی و مکانیزه تصریح کرد: سطل های زباله ششصد و شصت لیتریسطح شهر وضعیت نامطلوبی دارد لذا همکاران برنامه و بودجه موافقت خود را برای خرید سطل های زباله مکانیزه اعلام کردند

وی افزود: در سال ۹۷ دو میلیارد تومان دربودجه لحاظ کرده بودیم اما محقق نشد اما قرار شد از محل اعتبارات دیگری این بودجه اخذ و نسبت به خرید سطل زباله اقدام گردد. فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهر از افتتاح بزرگترین مرکز عفاف و حجاب در رشت خبر داد و در خصوص لایحه بیان داشت: کل قرارداد تی تی اس ۴۰ میلیارد دلار است امیدوارم که ۲۵ درصد اولیه که از تعهدات دولت است محقق
گردد.
اسماعیل حاجی پور با تاکید بر عدم دستکاری در پروژه هایی که آرزوی مردم است خاطرنشان کرد: بهسازی و انجام بسیاری از پروژه ها چون رودخانه ها، خیابان احسانبخش و ….برای مردم آرزو شده است. و من به شخصه نسبت به لایحه خرید مخازن زباله مخالفت خواهم کرد.
وی افزود: امروز همه دستگاهها برای پروژه های حیاتی فوق آماده به کارند.