دوره‌های “کارآفرینی و مهارت ایجاد شغل” با هدف تحقق شعار سال در استان گیلان برگزار می‌شود
دوره‌های “کارآفرینی و مهارت ایجاد شغل” با هدف تحقق شعار سال در استان گیلان برگزار می‌شود

رشت - ایده آل خبر - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: در راستای تحقق شعار سال در گیلان دوره‌های کارآفرینی و مهارت ایجاد شغل در استان برگزار می‌شود.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از تسنیم از رشت، محمد دوستار ظهر امروز در نخسین جلسه بسیج نخبگان سپاه استان گیلان در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: با توجه به شعار امسال مقام معظم رهبری وظیفه بسیج نخبگان در سال پیش‌رو مسئولیت سنگینی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به نام‌گذاری امسال به سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین توسط مقام معظم رهبری باید در این زمینه با کمک نخبگان استان برنامه‌ریزی‌های دقیق و علمی انجام شود.

رئیس شورای مرکزی خانه نخبگان بسیج گیلان ابراز داشت: در صورت نیاز چالش‌های استان در موضوعات مختلف توسط کارگروه‌های موضوعی تبدیل به طرح‌های پژوهشی شده و در اختیار سازمان‌های مرتبط قرار می‌گیرد. 

دوستار با بیان اینکه شناسایی نیروهای جوان و نخبه از جمله اهداف سازمان بسیج نخبگان سپاه است تصریح کرد: در راستای تحقق شعار سال در گیلان دوره‌های کارآفرینی و مهارت ایجاد شغل در استان برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر پیش‌قدم شدن نخبگان حوزه‌های مختلف در ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: باید موانع حضور نخبگان در صنعت برداشته شود و رابطه نخبگان با شرکت و موسسات تولیدی به‌ویژه در زمینه کشاورزی تقویت شود.

به گزارش تسنیم، در این جلسه که با حضور مسئولان کارگروه بسیج نخبگان برگزار شد، مسئولان کارگروه فضای مجازی و تولیدمحتوا، کارگروه کشاورزی، کارگروه توسعه مدیریت به بیان گزارش عملکرد خود پرداختند.

همچنین مسئولان کارگروه بهداشت، کارگروه فناوری اطلاعات، کارگروه صنعت و تجارت‌، کارگروه آموزش نیز به بیان عملکرد، نظرات و برنامه اعضای کارگروه خود پرداختند و بنا شد کارگروه‌ها برنامه یک ساله خود جهت تحقق شعار سال را تدوین و ارائه کنند.