رئیس اتحادیه خواربار رشت مطرح کرد: نظارت دقیق ناظرین اتاق اصناف و سازمان صمت در زمینه توزیع شکر یارانه ای
رئیس اتحادیه خواربار رشت مطرح کرد: نظارت دقیق ناظرین اتاق اصناف و سازمان صمت در زمینه توزیع شکر یارانه ای

  لیلا پاکیزه _پایگاه خبری تحلیلی ایده آل خبر _قبل از ظهر امروز رئیس اتحادیه خوابار رشت با تاکید بر تقاضای ۴ الی ۵ برابر شهروندان در زمینه شکر در ماه مبارک رمضان نسبت به ماههای دیگرسال بیان داشت: با توجه به نیاز بازار به شکر می طلبد تا متولیان تولید و توزیع نگاه ویژه […]

 

لیلا پاکیزه _پایگاه خبری تحلیلی ایده آل خبر _قبل از ظهر امروز رئیس اتحادیه خوابار رشت با تاکید بر تقاضای ۴ الی ۵ برابر شهروندان در زمینه شکر در ماه مبارک رمضان نسبت به ماههای دیگرسال بیان داشت: با توجه به نیاز بازار به شکر می طلبد تا متولیان تولید و توزیع نگاه ویژه ای در ماه مبارک رمضان به شهروندان داشته باشند.

ثابت از تخصیص ۱۳۰ تن شکر به اتحادیه خوابار رشت در روزهای قبل از ماه رمضان خبر داد و تصریح کرد: نحوه توزیع ۱۳۰ تن شکر به گونه ای بود که این شکر مابین مغازه دارانی که دارای پروانه کسب هستند،  توزیع شد.

وی افزود: از سوی سازمان صمت کشور حواله خرید ۲۰۰۰ تن شکر از استان قزوین به گیلان داده شد که البته طبق نامه نگاری های انجام این مقدار شکر ۲۰۰ تن به اتحادیه  خوار و بار و مابقی به عنوان سهمیه به صنف قنادان ارائه خواهد شد.

رئیس اتحادیه خواربار نیز با تاکید بر اینکه توزیع شکر یارانه ای بین مغازه داران و فرشگاهها توسط اتحادیه انجام می شود، تصریح کرد: در مرحله اول ۲۰۰ الی ۳۰۰ کیلو شکر به مغازه داران داده شد تا بین شهروندان با قیمت یارانه ای توزیع گردد،  ولیست توزیع أن نیز جهت بررسی و صحت وسقم کار به بازرسی اتحادیه صمت و اتاق اصناف داده می شود.

ثابت با تاکید بر فعال کردن تعاونی های ادارات در زمینه توزیع شکر یارانه ای اذعان داشت: بر اساس نامه اداره صمت استان به هر تعاونی ۵۰۰ الی هزار کیلو شکر داده شد.

وی در ادامه تیم اقتصادی دولت را ضعیف ا رزیابی کرد و : چرا بعد از ۴ دهه انقلاب ما باید هنوز دغدغه کمبود و یا توزیع شکر را  داشته باشیم .

او در ادامه با اشاره به جنگ اقتصاد موجود یادآور شد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی شایسته است تا از طرح تخصیص کالا برگ اینترنتی استقبال و حمایت کنند چرا که با مصوب شدن این طرح صف های طولانی برای دریافت کالاهای اساسی ایجاد نمی گردد.

رئیس اتحادیه خوار و بار با تاکید بر نظارت دقیق ناظرین در زمینه توزیع شکر گفت: در حالت عادی در ماه ۳۰۰ الی  ۴۰۰ تن شکر نیاز بازازاگرشت بوده که این نیاز سه الی ۴ برابر می شود. براین اساس توزیع شکر یارانه ای تا پان ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

گفتنی است در حال حاضر
۳۰۰۰ واحد صنفی خوابار. دارای پروانه مجاز و
۲۰ واحد فروشگاه زنجیره ای بزرگ رشت در شهر رشت در حال فعالیت و خدمت رسانی به مردم هستند.