رئیس دادگستری گیلان خبر داد رونمایی ساختار جدید قوه قضائیه توسط ایت الله رئیسی/ میانگین رسیدگی به پرونده های قضایی در استان گیلان در مدت کمتر از۴۰ روز
رئیس دادگستری گیلان خبر داد رونمایی ساختار جدید قوه قضائیه توسط ایت الله رئیسی/ میانگین رسیدگی به پرونده های قضایی در استان گیلان در مدت کمتر از۴۰ روز

احمد سیاووش پور در جمع خبرنگاران با اشاره به عدم هم صحبتی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران با ترامپ را عزتی بلند برای ایران اسلامی دانست و گفت: رهبر با پشتوانه همراهی و حمایت مردم و خون شهدا با این عزت در مقابل آمریکا مقاومت می کند.

 

لیلا پاکیزه _پایگاه خبری تحلیلی ایده آل خبر _احمد سیاووش پور در جمع خبرنگاران با اشاره به عدم هم صحبتی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران با ترامپ را عزتی بلند برای ایران اسلامی دانست و گفت:  رهبر با پشتوانه همراهی و حمایت مردم و خون شهدا با این عزت در مقابل آمریکا مقاومت می کند.

رئیس دادگستری استان گیلان ۷تیر و نام شهید بهشتی بر پیکره قوه قضا را افتخاری برای این دستگاه خواند و تصریح کرد: همکاران ما در قوه قضاییه یک تلاش شبانه روزی دارند و با همه مشکلات موجود توانسته از این کار سخت در بررسی پرونده ها سربلند باشند.

وی افزود: جلب رضایت مردم که رضایت خداوند را در پی دارد غایت تلاش همکاران ماست.

احمد سیاووش پور با تاکید بر همکاری تنگاتنگ مطبوعات گیلان با قوه قضاییه خاطرنشان کرد: حمایت، پیشنهادات و نقدهای منصفانه مطبوعات حکایت از دانش رسانه استان در حوزه قضا دارد..

رئیس قوه قضاییه استان خبرنگاران را امین مردم دانست و بیان داشت :رسانه و مطبوعات پل ارتباط مردم و دستگاههای اجرایی استان

وی افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون هر ده سال یک بار یکی از آیات عظام به عنوان رئیس قوه قضاییه انتخاب می شدند افرادی چون ایت الله مرحوم
موسوی اردبیلی، ایت الله  یزدی، مرحوم شاهرودی، حجت الاسلام والمسلمین لاریجانی و اکنون حجت الاسلام والمسلمین رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه منصوب شدند.

احمد سیاووش پور تصریح کرد: آرزو داشتیم که کسی ازدرون قوه قضا یک نفر به عنوان رئیس قوه انتخاب شود و امروز ایت الله رئیسی که مدتها در منصب های مختلف قوه قضا مشغول به فعالیت بوده و امروز در رأس این قوه قرار دارند.

وی أمر قضاوت را اصل و هویت قوه قضا دانست و گفت:  اگر ما بتوانیم پرونده های در مدت مناسب و در کوتاهترین زمان ممکن به سرانجام برسانیم به اهداف این قوه نزدیک شده ایم.

سیاووش پور از رونمایی ساختار جدید قوه قضاییه توسط ایت الله رئیسی خبر داد و تصریح کرد: برخی از معاونت ها در ساختار جدید درهم ادغام ، دستگاه چابک تر و نیرو ها در میدان عمل و کار قضایی بیش ازکار ستادی حضور خواهند داشت.

سیاوش پور، نظارت بر حسن اجرای قوانين و پیشگیری را از دیگر ماموریت های قوه قضائیه عنوان و تاکید کرد: دستگاه قضایی با قدرت در مقابل تعرض به سواحل، منابع طبیعی، جاده ها برخورد می کند.

سیاوش پور با بیان اینکه سال گذشته، ۵۰۰ هزار پرونده در چرخه رسیدگی دستگاه قضایی در استان قرار گرفت، گفت: از این تعداد ۲۸۰ هزار پرونده به عنوان پرونده جدید ثبت شده است.

وی تعداد شعب حل اختلاف در استان را ۲۲۲ شعبه عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۱۸۰ شعبه شهری و ۴۲ شعبه روستایی است.

رئیس کل دادگستری گيلان با تاکید بر اینکه میانگین رسیدگی به پرونده های قضایی در استان گیلان از ۴۰ روز عبور نمی کند گفت: میانگین رسیدگی به پرونده های حقوقی در گیلان ۹۰ روز است.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد پرونده های وارده در همان ماه مورد رسیدگی در دستگاه قضایی استان انجام می شود، افزود: ۳۰ درصد در وقت دادرسی قرار می گیرند.

سیاوش پور،امنیت استان گیلان را امنیتی مطلوب دانست و تصریح کرد: سرقت در استان طی سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته افزایش یافته است.همچنین در کشور نیز آمار سرقت افزایش یافته است.

وی از افزایش آمار جرائم در استان خبر داد و گفت: در بخش جرائم خشن در استان نگرانی نداريم، قتل های صورت گرفته در گیلان بیشتر لحظه ای و یا برخی ریشه در اختلافات خانوادگی، اعتیاد و مشکل اخلاقی دارد.

رئیس کل دادگستری گیلان، ایراد ضرب و جرح، سرقت، توهین و تهدید، ایراد صدمه غیرعمدی،تخریب، نگهداری از مواد مخدر، کلاهبرداری،مزاحمت ملکی وخیانت در امانت را از فراوانی جرائم در استان گیلان دانست.