رئیس سازمان صمت استان در جلسه کارگروه تنظیم بازار گیلان گفت: در این شرایط حساس اقتصادی، از بازار مراقبت کنیم
رئیس سازمان صمت استان در جلسه کارگروه تنظیم بازار گیلان گفت: در این شرایط حساس اقتصادی، از بازار مراقبت کنیم

ایده آل خبر_ به گزارش واحد روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، فرهاد دلق پوش در جلسه کارگروه تنظیم بازار ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده مصادف با ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: با درک صحیح همگانی از مضایق اقتصادی ایجاد شده از جانب دشمن و طبیعتاً دشواری برنامه ریزی در […]

ایده آل خبر_ به گزارش واحد روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، فرهاد دلق پوش در جلسه کارگروه تنظیم بازار ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده مصادف با ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: با درک صحیح همگانی از مضایق اقتصادی ایجاد شده از جانب دشمن و طبیعتاً دشواری برنامه ریزی در این حوزه، همراهی مردمی می تواند در تنظیم بازار بسیار اثربخش باشد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان ضمن تقدیر از تشریک مساعی اعضای خدوم کارگروه تنظیم بازارو به ویژه تدبیر استاندار پرتلاش و کسب رتبه مطلوب در میزان اجرای مصوبات و جذب سهمیه اختصاصی، عنوان کرد: همه تلاش بر این است که رفاه مردم تا حد ممکن فراهم گردد و به موازات توزیع اقلام اساسی نظیر شکر، گوشت، مرغ، آرد، روغن و برنج، نظارت مشترک و هم افزایی نهادهای نظارتی استان بسیار ضروری است.
وی در ادامه از توجه ویژه سربازان گمنام امام زمان(عج) به دلیل آلارم های بهنگام وضعیت بازارو کمک رسانی در تعادل و کنترل اوضاع قدردانی نمود و درخصوص جذب سهمیه تخصیصی شکر اظهار داشت: شرکت غله و خدمات بازرگانی دولتی گیلان چنانچه بتواند میزان سهمیه شکر استان را از کارخانجات معرفی شده اخذ و به استان گیلان حمل کند بسیار مطلوب است تا ما بتوانیم به سرعت در اختیار صنف، صنعت و خانوار قرار دهیم.
دکتر دلق پوش از تمهیدات ویژه اتخاذ شده همزمان با ماه مبارک سخن گفت و ادامه داد: برگزاری نمایشگاه ضیافت در برخی شهرستانها با همکاری اتحادیه ها و صنوف و برپایی نمایشگاه در مرکز استان به مدت ۱۰ روز و توزیع کالاهای اساسی با نرخ مصوب دولتی و تشدید نظارت و بازرسی در این ایام، ازجمله اقداماتی است که برای رفاه شهروندان در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در بخشی دیگر از سخنان خود خواستار همراهی رسانه ها و جراید در این شرایط حساس اقتصادی جهت حفظ آرامش بازار شد و تاکید کرد: برخی افراد ناآگاه که دغدغه ای برای رفع چالشهای مردم و درک درستی از وضعیت کنونی ندارند سعی در ملتهب نشان دادن فضای بازار و روند آن دارند که در این شرایط بایستی از بازار مراقبت کنیم چون دشمن مترصد همین موقعیت هاست که اوضاع اقتصاد و بازار کشور را آشفته نشان دهد.
مشکلی برای تامین اقلام عمومی در گیلان نداریم
در ادامه جلسه کارگروه تنظیم بازار استان، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با تاکید بر لزوم نظارت کافی همزمان با توزیع مناسب کالاها در بازار، اظهار داشت: در تامین اقلام عمومی اقدامات خوبی صورت گرفت و این روند ادامه خواهد یافت.
سید محمد احمدی با اشاره به وضعیت استان در تامین مایحتاج عمومی خانوار گفت: خوشبختانه با تلاش اصناف و دستگاه های اجرایی و نیز بازرسی های انجام شده، کمبودی در استان وجود ندارد.
وی با تاکید بر لزوم نظارت کافی همزمان با توزیع مناسب کالاها در بازار، اظهار داشت: در تامین اقلام عمومی به ویژه شکر،برنج،روغن و گوشت اقدامات خوبی صورت گرفت و این روند ادامه خواهد یافت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان تصریح کرد: تنظیم بازار از اولویت مدیران اجرایی در گیلان است که در این خصوص نشست های متعددی برای کاهش التهاب بازار برگزار شده و نتایج خوبی را به همراه داشته است.
وی با بیان اینکه دولت برای رفع کمبودها و عرضه متناسب کالاها تلاش می کند،خاطر نشان کرد: متاسفانه شایعه پراکنی های بی اساس درخصوص برخی از کالاها و خدمات مشکلاتی را بصورت مقطعی به وجود آورده که این موضوع با اقدام به هنگام دستگاه های ذیربط مرتفع شده است و همینطور از اصحاب پرتلاش و دلسوز رسانه‌ انتظار داریم به آرامش روانی جامعه کمک نمایند.
احمدی رعایت حقوق مصرف کننده و حفظ امنیت در بازار را مصداق رعایت حقوق شهروندی خواند و گفت: توجه به این امر وظیفه عمومی همه مسئولان است.