رشت - ایده آل خبر - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان از برگزاری رزمایش کنترل آماده بکاری مولدهای اضطراری به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل با شعار محوری " مقاومت فعال، تاب آوری حیرت انگیز، ایران قوی" خبر داد.

به گزارش ایده آل خبر – محمد اسماعیل هنرمند با اعلام خبر فوق بیان داشت: این مانور طی مکاتبات صادره از سوی شرکت توانیر و با هماهنگی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان و براساس برنامه ریزی صورت گرفته از سوی معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ و رئیس گروه مدیریت  بحران و پدافند غیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان ؛ روز  شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ به اجرا درآمد.

وی افزود: در راستای تحقق “پدافند شهری، زیرساخت های ایمن، شهرهای امن” و طی این رزمایش مراکز مورد نظر در قالب  مراکز حساس و مهم و مراکز اعلام شده از سوی شرکت توانیر دسته بندی شدند.

مدیر عامل توزیع برق گیلان شعار رزمایش فوق را نهادینه سازی، مصونیت زیرساخت های کشور با تفکر بسیجی، روحیه جهادی و عمل انقلابی”عنوان کرد و اظهار داشت : فرآیند این رزمایش شامل قطع برق از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان ، وصل شدن برق اضطراری مراکز اعلام شده ( دیزل ژنراتور )  و مجدداً وصل برق شبکه پس از چند دقیقه از سوی شرکت (برگشت به حالت عادی ) می باشد و هدف از آن سنجش آمادگی این مراکز در زمان وقوع بحران است و از این رو رزمایش مذکور در تعدادی از مراکز حساس و مهم  استان از جمله سازمان بنادر و کشتیرانی بندر انزلی ، سایت پدافند هوایی شهرستان رضوانشهر ، تصفیه خانه مرکزی رشت ، سایت آبرسانی شهید خوش سیرت آستانه اشرفیه ، چاه آب فلمن شهرستان رودبار  با موفقیت انجام شد.

وی افزود: بطور کلی هدف از پدافند غیرعامل بعنوان یکی از ابزار های بسیار مهم در صورت بروز حوادث احتمالی، سنجش سطح آمادگی دستگاه های اجرایی کشور است که با برگزاری اینگونه رزمایش ها در سرتاسر کشور میزان آمادگی دستگاههای اجرایی و شرکت های توزیع برق را در صورت بروز تهدید های احتمالی مورد بررسی قرار می دهد و سپس شرکت توانیر  پس از اتمام این رزمایش نتایج بدست آمده را مورد پایش قرار داده و حاصل آن را در اختیار دستگاههای ذیربط و شرکت های توزیع برق قرار خواهد داد .

گفتنی است این مانور با حضور خبرنگاران واحد خبر صدا وسیمای مرکز استان در امور دیسپاچینگ و فوریتهای برق اینشرکت برگزار شد.