رکورد پیک بار سال گذشته شکسته شد
رکورد پیک بار سال گذشته شکسته شد

رشت - ایده ال خبر - با توجه به افزایش زودرس شدت گرمای امسال نسبت به سال گذشته، رکورد پیک بار سال گذشته شکسته شد.

به گزارش ایده ال خبر به نقل از روابط عمومی برق منطقه ای گیلان – “محمد رضا حسن زاده” مجری طرح مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شركت برق منطقه‌اي گيلان گفت: میزان پیک مصرف سال گذشته که در تاریخ ۳۱ تیر ماه ساعت ۲۲ اتفاق افتاد به مقدار ۱۹۴۳مگاوات بود، این در حالی است که در ساعت۲۲ هفتم تیر ماه سال جاری و ۲۴ روز زودتر از سال قبل، میزان مصرف از مرز ۱۹۹۵ مگاوات گذشت.
وی افزود: این در حالیست که مصرف برخی از مشترکین که بنابرحوادث تجهیزات فشار ضعیف بصورت ناخواسته از مدار خارج بوده در میزان اعلام شده لحاظ نشده است.
مجری طرح مدیریت بحران و پدافند غیر عامل گفت: حداکثر مصرف سال جاری در بازه پیک شب اتفاق افتاده است که این امر نشان دهنده استفاده از وسایل سرمایشی است و انتظار می رود مشترکان محترم با تنظیم دمای کولر بر روی ۲۵ درجه سانتی گراد، امکان استفاده همه از نعمت انرژی برق را فراهم کنند.
حسن زاده ادامه داد: با توجه به اینکه در ابتدای فصل تابستان هستیم امیدواریم طی روزهای باقیمانده از تابستان سال جاری، در صورت افزایش شدت دما با مدیریت مصرف بهینه انرژی برق، بتوانیم تابستان سال جاری را با موفقیت پشت سر بگذاریم.