سه دهک اول درآمدی از پرداخت حق بیمه معاف هستند
سه دهک اول درآمدی از پرداخت حق بیمه معاف هستند

رشت - ایده آل خبر - مدیرکل بیمه سلامت گیلان گفت: هم اکنون ٢٧٣ هزار نفر در استان تحت پوشش رایگان بیمه سلامت همگانی هستند.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی بیمه سلامت گیلان – دکترمحمود عاطف راد با اشاره به اینکه یکی از مهمترین وظایف سازمان بیمه سلامت ایران از ابتدای تاسیس تاکنون ایجاد پوشش بیمه‌ای برای افراد فاقد پوشش در جامعه است افزود: بر اساس آیین نامه مصوب دولت در صورتیکه افراد در سه دهک اول درآمدی باشند از پرداخت حق بیمه معاف هستند و بقیه افراد از دهک چهارم به تناسب باید در پرداخت حق بیمه مشارکت داشته باشند.

وی گفت: این اداره کل هزینه افراد تحت پوشش بیمه سلامت همگانی در بیمارستان‌های دولتی را ۹۰ درصد، و در موارد سرپایی تا ۷۰ درصد بر اساس تعرفه های دولتی پرداخت می کند.

وی اظهار داشت: افراد فاقد هرگونه بیمه برای پوشش بیمه‌ای می‌توانند جهت ثبت نام به یکی از دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد یا در سامانه خدمات غیرحضوری به آدرس http://bimehsalamatiranian.ir مراجعه کنند

عاطف راد با اشاره به راه اندازی سامانه ۱۶۶۶ بیمه سلامت گفت: سامانه پاسخگویی ۱۶۶۶ به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات بیمه شدگان و رسیدگی به درخواست‌های آن‌ ها در حوزه بیمه سلامت می باشد.

گفتنی است مردم  استان می توانند با شماره گیری کددستوری # ۱۶۶۶ * از وضعیت اعتبار پوشش بیمه ای خود مطلع شوند.

همچنین براساس آخرین آمار یک میلیون ۳۵۵ هزار نفر در گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.