شهدا و ایثارگران در مجموعه شهرداری رشت مایه افتخار است / تلاش شورا برای تعیین تکلیف نیروهای ایثارگر شهرداری رشت / وضعیت نامطلوب المان های رشت
شهدا و ایثارگران در مجموعه شهرداری رشت مایه افتخار است / تلاش شورا برای تعیین تکلیف نیروهای ایثارگر شهرداری رشت / وضعیت نامطلوب المان های رشت

رشت - ایده آل خبر - رئیس شورای اسلامي شهر رشت گفت: یکصد و ده نفر از خانواده های معرز شهدا و حدود هفتصد نفر از ایثارگران در سازمان های مختلف زیر مجموعه شهرداری رشت مشغول فعالیت هستند که مایه افتخار و مباهات است .

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت ، محمد حسین واثق کارگرنیا ظهر امروز در دیدار با مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان در ساختمان شورای شهر رشت با اشاره به اینکه مجموعه بنیاد شهید ، خدمتگزار خانواده های معظم شهدا و ایثارگران هستند اظهار کرد: خدمت به این عزیزان افتخاری بزرگ و عنایتی از سوی باریتعالی است و اعضای شورا به عنوان منتخبین مردم شریف رشت در شورا از زحمات این مجموعه کمال تشکر داریم.

تقویت روحیه معنوی مردم با الهام گرفتن از شهدا

وی با تاکید به تقویت روحیه معنوی مردم افزود: این مهم وقتی با الهام گرفتن از شهدای گرانقدر مورد توجه باشد ، بسیار ارزشمند و تاثیرگذارتر است.

رئیس شورای اسلامي شهر رشت به دیدار با یکی از جانبازان شیمیایی دوران هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: این جانباز عزیز با اینکه به واسطه مجروحیت شدید ناشی از حملات شیمیایی ، دچار آسیب های فراوانی بود و حتی برای تنفس نیازمند دستگاه اکسیژن بود ، اما دائما می گفت من شرمنده مردم هستم و ایکاش همه ما در برابر مردم و خانواده های معزز شهدا و ایثارگر خودمان را خدمتگزار و شرمنده بدانیم و با نشستن پشت میزهای مدیریتی به غرور های کاذب دچار نشویم.

اعلام آمادگی شورای اسلامي شهر رشت برای همکاری با مجموعه بنیاد شهید

کارگرنیا با اشاره به اینکه اعضای شورای اسلامی شهر رشت آمادگی خود را به منظور همراهی با مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام می کند افزود: همه باید برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنیم و این مهم فقط وظیفه یک دستگاه و مجموعه خاص نیست و تا همیشه مدیون شهدا و ایثارگران هستیم.

وی به حضور خانواده های شاهد و ایثارگر در مجموعه شهرداری رشت اشاره کرد و گفت : یکصد و ده نفر از نیروهای شاغل در شهرداری رشت از مجموعه خانواده های عزیز شاهد هستند و همچنین نیروهای ایثارگر شاغل در شهرداری رشت نیز افتخاری دیگر برای مجموعه شهرداری است.

رئیس شورای اسلامي شهر رشت با اشاره به پرداخت تسهیلات به خانواده های شاهد و ایثارگر افزود : هر موردی که بر اساس قانون باید اجرایی شود، اما بنا به دلایلی به آن بی اعتنایی می شود به شورا اطلاع رسانی شود تا نسبت به رفع مشکل اقدام کنیم.

کارگرنیا به صدور مجوز دکه در شهر رشت اشاره کرد و گفت: سالهاست که صدو مجوز دکه جدید ممنون شده است و فقط در مواردی همچون جابجایی می توانیم اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه پیرامون تعیین تکلیف نیروهای ایثارگر شهرداری رشت نیز با جدیت پیگیر هستیم تصریح کرد: شورای ششم رشت با جدیت پیگیر تحقق این مطلب است و حتی به واسطه کم کاری ها در این حوزه به طی دو مرحله در قالب طرح سوال به شهردار تذکر جدی دادیم .

رئیس شورای اسلامي شهر رشت به درخواست مدیر کل بنیاد شهید پیرامون معرفی نماینده ای از سوی شورا به منظور بررسی مباحث مربوطه اشاره کرد و گفت: هادی رمضانی و رضا عاشری به عنوان دو عضو شورا به ترتیب به عنوان نماینده ایثارگران و نماینده خانواده شاهد به بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان معرفی می شوند.

کارگرنیا با اشاره به پیشنهاد برپایی جشنواره ملی تئاتر ایثار در پیاده راه فرهنگی رشت توسط بنیاد شهید افزود: یقینا شورای اسلامي و شهرداری رشت همکاری های لازم را از این بابت با مجموعه بنیاد شهید خواهد داشت.

وی با ابراز گلایه از وضعیت دیوار نگاری های سطح رشت بیان کرد: از وضعیت فعلی دیوار نگاری ها و ساخت آلمان های سطح شهر راضی نیستیم و المان ساخته شده در بعضی از میادین هیچ سنخیتی با تاریخ و فرهنگ رشت ندارد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه در ششمین دوره شورای اسلامی شهر رشت ، احساس می کنم جامعه ایثارگران بیشتر درک و دیده می شوند اظهار کرد: خوشحالیم که امروز در خانه مردم در شورای رشت حضور داریم.

محمد رضا داوطلب با بیان اینکه انتظارات از شورای ششم رشت بسیار بالا است افزود: در بخش مباحث اجتماعی ، سطح دریافت حقوق و مزایای ایثارگران نسبت به دیگر بخش های جامعه کمتر است و علیرغم تمامی نگاه هایی که به این خانواده معطوف شده است، اما این قشر آسیب پذیر تر هستند .

وی با تاکید به تکریم خانواده های شهدا و ایثارگران تصریح کرد: در طرح سپاس و تکریم از حضور اعضای شورای اسلامی شهر رشت استقبال می کنیم و امروزه مهم ترین موضوع برای این خانواده ها تکریم و دیده شدن است

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امانتی در دستان همه ما است بیان کرد: بهره مندی خانواده شهدا و ایثارگران از خدمات اجتماعی یکی از اهداف ما است و انتظار داریم شورای رشت نیز به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشد.