شهرداری رشت برنامه مدونی ندارد / بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری عملیاتی است / حفظ کرامت پرسنل شهرداری رشت
شهرداری رشت برنامه مدونی ندارد / بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری عملیاتی است / حفظ کرامت پرسنل شهرداری رشت

رشت - ایده آل خبر - رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: متاسفانه شهرداری رشت از قدیم الایام تا به امروز برنامه مدونی برای سال های آتی در دستور کار ندارد.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت ، محمد حسین واثق کارگرنیا امروز با حضور در شهرداری منطقه سه و بازدید از واحدهای مختلف آن اظهار کرد: برنامه های شهرداری منوط به بودجه سالیانه است و متاسفانه در بیشتر مواقع شاهد برخورد سلیقه ای در هزینه کرد بودجه هستیم.

وی با بیان اینکه در اجرای پروژه های عمرانی نباید به سلایق شخصی توجه کرد افزود: برخی از شهرداران به موضوع ترافیک و برخی دیگر به اتمام پروژه های نیمه تمام و … تمایل دارند و این تفکر را در روند اجرای پروژه های عمرانی دخیل می کنند و معتقدم باید به تمامی نیازهای شهر توجه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به تصویب بودجه ۱۴۰۱ شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: تمام تلاشمان را به کار گرفتیم تا بودجه ۱۴۰۱ شهرداری رشت عملیاتی باشد و امیدواریم با نگاهی صحیح به برنامه های تدوین شده در سال آینده شاهد اجرای چندین پروژه بزرگ و تاثیر گذار در رشت باشیم.

کارگرنیا با اشاره به اینکه شهرداری رشت در کنار اجرای پروژه های عمرانی نباید از فعالیت های روزمره غافل شود بیان کرد: در برخی از مناطق رشت شاهد گلایه شهروندان در حوزه های رفت و روب و… هستیم و پرداختن به پروژه های عمرانی نباید موجب شود تا از چنین مباحثی غافل شویم.

وی با تاکید به حفظ کرامت پرسنل شهرداری رشت افزود: متاسفانه با انجام برخی از اقدامات ، تصمیمات ناصحیح وعدم شایسته سالاری در بخش هایی ، کرامت پرسنل نادیده گرفته می شود و گاهی اوقات شاهد حضور افرادی در جایگاه هایی هستیم که از توانایی و تخصص لازم برخوردار نیستند و عملکردشان موجب گلایه شهروندان و بروز مشکل در شهرداری می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه توجه به ثبات مدیریتی نباید فقط در راس شهرداری مطرح باشد تصریح کرد: وقتی مدیر شهرداری منطقه حتی نسبت به جابجایی و یا برکناری معاونش بی اطلاع است یقینا این اقدامات موجب بی نظمی و تزلزل می شود.

کارگرنیا با اشاره به اینکه برای تحقق آینده خوب برای پرسنل شهرداری و روزهای خوش برای شهر در تلاشیم گفت : در برنامه های سال ۱۴۰۱ مباحثی را در دست پیگیری داریم که یقینا آینده خوبی برای پرسنل شهرداری و خبرهای خوشی برای شهروندان بهمراه دارد و قصد داریم با ایجاد تغییراتی اعتماد از دست رفته شهروندان را مجددا به مدیریت شهری رشت جلب کنیم .

وی با قدر دانی از تلاش های پرسنل شهرداری رشت گفت: از پرسنل شهرداری رشت تقاضا دارم همچون گذشته نسبت به انجام امور دلسوزانه برخورد کنند و امیدوارم با برنامه هایی که تدوین شده است در پایان عمر شورای ششم رشت بتوانیم با آرامش خیال از عملکردمان دفاع کنیم .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به صحبت با جمعی از مراجعه کنندگان به شهرداری منطقه سه رشت اشاره کرد و گفت: طی صحبتی که در این بازدید با جمعی از مراجعه کنندگان به شهرداری منطقه سه انجام دادم ، خوشبختانه این شهروندان از عملکرد شهرداری منطقه رضایت داشتند که این موضوع مایه خرسندی است و امیدوارم همواره تکریم ارباب رجوع جزو اولویت های شهرداری باشد.