شهرداری  محل سرویس دهی شخصی نیست/حاکمیت قانون و نظارت مردم دو مبنای اصلی کار هر مسئولی است
شهرداری  محل سرویس دهی شخصی نیست/حاکمیت قانون و نظارت مردم دو مبنای اصلی کار هر مسئولی است

شهرداری محل سرویس دهی شخصی نیست/حاکمیت قانون و نظارت مردم دو مبنای اصلی کار هر مسئولی است

 

ایده آل خبر _مصطفی سالاری در آئین تودیع و معارفه شهردار رشت با اظهار خرسندی با انتخاب شهردار رشت بیان داشت: با پخش کلیپ پروسه انتخاب شهردار  بخشی از ابهامات رفع شد و امروز با کمک هم باید کارهای بهتری را برای مردم شهر رشت داشته باشیم

استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت حرکت در حدود قانون در راستای انتخاب شهردار تصریح کرد: انتخابهایی میشد که حکایت از وحدت رویه برخی از افراد داشت، و تمامی پیوند افراد و رقابتها را میمون و مبارک می پنداشتیم.

وی با اشاره به ضرورت در تسریع بخشی انتخاب شهردار بیان داشت: همکاران ما در استانداری فرمانداری و بخشداری یک نفر را برای جذب معرفی نخواهد کرد . در انتصابات هیچگونه دخالتی نخواهیم داشت و اگر پیشنهادی شد خطای شخصی خواهد بود.

سالاری با اشاره به کاهش حوصله و صبر مردم خاطرنشان کرد: از همه دست اندرکاران حوزه شهری انتظار است تا در راستای ثبات شهری گام بردارند.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه شهرداری  محل سرویس دهی شخصی نیست گفت: در سایر سازمانهای دولتی سرویس دهی به نزدیکان ممنوع خواهد شد و فقط برای مردم کار شود و به هیچ وجه به سرویس های شخصی  تمکین نکنید که در اینصورت استانداری نیز  به طور صد در صد از شما حمایت خواهد  کرد.

او حاکمیت قانون و نظارت مردم دو مبنای اصلی کار هر مسئولی دانست و گفت : امید است با انضباط کاری و اداری با بهره گیری از تمام ظرفیتها برای مردم کار کنیم.

وی با اشاره به عبور دو رودخانه در داخل شهر تصریح کرد: دو رودخانه از شهر ما عبور می کند که محل تفرج مردم ما بوده و بهترین منظره تبدیل به بدترین منظره شده، لذا شایسته است  اکنون با هدف گذاری روی یک رودخانه ابتدا اقدام به جمع اوری فاضلاب کرده ودر طول یک و نیم سال زیبا سازی را اجرایی تا این کار الگویی برای رودخانه بعدی و گام بعدی خواهد شد.

مصطفی سالاری میدان شهرداری ظرفیت بسیار مطلوب عنوان و تصریح کرد:  این میدان کار بسیار خوبی است تنها مشکل آن انسداد پیاده راه است که آن نیز با خرید ۴ ملک مربوط به نهادهای عمومی میتوان مشکل تردد را حل کرد.

استاندار گیلان در خصوص تالاب عینک گفت: در بخش تالاب عینک باید طرحی آورد که اجرایی باشد نه طرح انتزاعی و دور از ذهن.

وی حمل و نقل عمومی و پسماند را نامطلوب توصیف کرد و یادآور شد: طی مذاکره با وزارتخانه پیش بینی جهت تخصیص بیش از دوهزار میلیاردتومان اعتبار داده شد  اما من حاضرم که با اختصاص هزار میلیارد متمرکز میتوان به  پسماند سامان داد.

وی  با قدردانی از زحمات مسعود نصرتی و علی بهارمست شهرداران پیشین خاطرنشان کرد: از مجموعه مدیریت شهری تقاضا دارم که
در چهارچوب قانون و با پرهیز از منافع فردی و شخصی و فقط برای مردم کار کنید و با حاکمیت قانون همه را برای بهتر کار کردن در کنار خود داشته باشد.