شهردار انزلی در هشتادوپنجمین جلسه علنی شورای شهر خبر داد  احداث پارک سو سر در مراحل نهایی است
شهردار انزلی در هشتادوپنجمین جلسه علنی شورای شهر خبر داد  احداث پارک سو سر در مراحل نهایی است

شهردار انزلی در هشتادوپنجمین جلسه علنی شورای شهر خبر داد احداث پارک سو سر در مراحل نهایی است

ایده آل خبر _به گزارش اداره ارتباطات شهرداري بندرانزلي هشتادو پنجمین جلسه عادی و علنی شورای اسلامی شهر انزلی با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی، کارشناسان شهرداری، جمعی از خانواده شهدا و محمد حبیبی مربی دروازه بانان تیم ملی ایران، با موضوع گزارش هزینه و درآمد شهریور شهرداری توسط خزانه دار شورا – نامه شهرداری در خصوص اصلاح ردیف های بودجه سال ۹۸ شهرداری -نامه شهرداری درخصوص اصلاح و تغییر لوگوی شهرداری – نامه شهرداری بیلان درآمد و هزینه شش ماهه اول سال ۹۸ – پیشنهاد تشکیل کمیته نما به منظور زیباسازی نماهای ساختمانها و نظارت بر آنها – نامه شهرداری در خصوص تقاضای آقای امید سلیمانی – نامه شهرداری در خصوص پلاک ثبتی ۲۶۲۴ – اصلاحیه و متمم بودجه سال ۹۷ شورای اسلامی شهر بندرانزلی – تفریغ بودجه سال ۹۷ شورای اسلامی شهر بندرانزلی ، شامگاه روز دوشنبه (۲۹ مهرماه) در محل شورا برگزار شد.

دكتر پورقربان در اين جلسه ضمن عرض تبريك به محمد حبيبي مربي دروازه بانان تيم ملي و علي كاظمي مخترع و شهروند انزلي كه در ديدار اخير با مقام معظم رهبري مسائل و مشكلات شهر بندرانزلي را مطرح نمود عنوان كرد: عمليات جدول گذاري و موزائيك كاري خيابان شهيد طلوعي در حال انجام و همچنين پياده روسازي خيابان بندر در حال اجرا است.

وي افزود: احداث پارك سوسر مراحل نهايي خود را طي مي كند و پروژه پارك شهيد دوربين و محوطه سازي مصلي از ديگر پروژه هايي است كه انجام خواهد گرفت.

شهردار بندرانزلي در ادامه تصریح کرد: ساختمان سازمان حمل و نقل پيشرفت فيزيكي خوبي داشته است  و محوطه سازي شهرداري ناحيه يك، ساخت تصفيه خانه شيرابه كارخانه كمپوست و كفپوش بلوار قدس  با پيشرفت فيزيكي ۹۰ درصد در حال انجام است.

وي اظهار داشت : لكه گيري در نقاط مختلف شهر، اصلاح هندسي معابر و آسفالت خيابان هاي سطح شهر  از جمله خيابان معلم، خيابان بندر و ميدان بندر، خيابان ۲۳ مهر، بلوار آيت الله نجفي در حال انجام است و در آينده كوي ارشاد نيز در برنامه كاري آسفالت قرار خواهد گرفت.

شهردار انزلی با تاکید بر وجود تحريم ها و شرايط اقتصادي فعلي یادآور شد: شهرداري در سنوات گذشته  با دريافت ارزش‌افزوده حتي بالاي ۵ ميليارد در يك ماه، حقوق معوقه بجا گذاشته بود ولي امروز با دريافت ارزش افزوده حتي۳۰۰ ميليوني در ماه گذشته در مدت ۲۴ ماه خدمت توانستم ۲۶ ماه حقوق و بخش زيادي از اضافه كار پرسنل را پرداخت نمايم و نيز بيش از ۲ميليارد تومان به عنوان كمك نقدي و غير نقدي به كل پرسنل تقديم شد كه در نوع خود و در شرايط فعلي حداقل در استان گيلان كم نظير بوده است.

وی پرداخت حقوق پرسنل براي مهم ترین اصل شهرداری عنوان کرد و افزود: در ماه گذشته با توجه به كمبود نقدينگي به ناچار مبلغ كسري حقوق را قرض و نسبت به تسويه حقوق ماه گذشته اقدام نموديم.

پورقربان گفت: برخلاف برخي از مسئولان كه اقدام به نشر برخي سخنان مبني بر اينكه پرداخت حقوق  با اولويت كارگر و كارمند را دارند، خوشبختانه بايد عرض نمايم كه اين موضوع چه در شهرهاي ديگر و چه در اين شهر و شهرداري، ‌جز اساسي ترين برنامه هاي بنده بوده كه هميشه پرداخت حقوق براي كليه پرسنل همزمان انجام شود در غير اين صورت اولويت با نيروهاي شركتي وكارگران و سپس كارمندان عزيز و در نهايت مسئولين واحدها و خودم بوده و در اين راستا نيز اسناد و مدارك موجود مي باشد.

شهردار انزلی اقدامات عمراني و شهرسازي اخیر شهر انزلی را كم نظير خواند و یادآور شد: علاوه بر پروژه هاي عمراني انجام شده،‌ حدود ۲۵ پروژه بجا مانده از گذشته (طبق ليست موجود) از جمله سالن چند منظوره غازيان، پارك شهيد اختر كاويان، ‌يادمان شهداي گمنام، لاين كندرو خيابان نواب، ساختمان آتش نشاني مركزي،‌ پارك شهيد دستغيب، آسفالت خيابان ۲۳ مهر، بازگشايي انتهاي خيابان پاسداران و… با اعتباري بالغ بر ۱۸ ميليارد تومان اجرايي شده اند.

او گفت: به كليه نيروهاي شهرداري بر اساس چارت سازماني، شرح وظايف مشخص و ابلاغ گرديد،‌ و معاونين شهرداري نيز بر اساس چارت سازماني معرفي شده اند و براي هريك از معاونين محيط اداري جداگانه به همراه امكانات مورد نياز تحويل شد كه اين موضوع نيز در شهرداري انزلي مسبوق به سابقه نمي‌باشد و هيچ گاه  در اموري كه بر اساس شرح وظايف ابلاغي صورت گرفته كسي دخالتي نداشته است.

پورقربان در خصوص برخي ازجابجايي‌هاي شهرداري،اذعان داشت: این جابجایی صرفا بخاطر استعفاي خود افراد و بدليل مشكلات شخصي آنان بود و براي بعضي ازپست ها نيز نياز به تاييد حكم در استان بوده و جالب آنكه تعدادي از اين جابجايي ها نيز با مشورت اعضاي محترم شورا بوده است.

شهردار انزلی با تاکید بر تلاش در راستای جلوگيري از اتلاف وقت مردمي و نيز تسريع در كار ارباب رجوع،بیان داشت: بر اساس هماهنگي انجام شده كليه مسئولين واحدها در خارج از ساعت اداري و حتي ايام تعطيل در دفتركار شهرداري حضور پيدا كرده تا نسبت به بررسي كارها و پرونده ها هماهنگي لازم انجام گيرد تا ديگر نيازي به ديدار حضوري با مسئولين در ساعات اداري نباشد، مگر در مواقع خاص و در اين راستا نيز به كليه تماس هاي تلفني در هر ساعتي از شبانه روز پاسخ لازم داده مي شود.

وی با تاکید بر نظارت و نظم بخشی در ورود و خروج کارکنان تصریح کرد: قبل از ورود بنده امور اداري شهرداري فقط در حد صدور برگه ماموريت و مرخصي بوده لكن با تغيير و تحولات اساسي، ورود و خروج پرسنل با نظم بيشتر مورد كنترل قرار گرفت و كليه كارمندان و مديران ملزم به رعايت نظم اداري مي باشند كه اين نيز يكي از اصول اساسي مديريت اداري در جهت رعايت حقوق شهروندان مي باشد.

حسین پورقربان در خصوص مشکلات سازمان حمل و نقل خاطرنشان ساخت: لازم است عنوان نمايم كه با توجه به مشكلات پيش آمده در اين سازمان كه در گذشته وقوع يافت و پيگيري خود اعضاي محترم شوراي شهر مستلزم تغيير و تحولاتي بود كه به لطف خداوند نتايج مطلوبي در اين بخش حاصل گرديد.
در خانواده‌اي پرورش يافتم كه اخلاق مداري و حفظ حرمت افراد و مردم هميشه سرلوحه كارم بوده و هست و در حال حاضر نيز مدارك و مستنداتي وجود دارد كه فعلا با توصيه مسئولين محترم نظارتي محفوظ مانده است.