شهردار بندر انزلی در جلسه اداری مطرح کرد اهداء لوح تقدیر معاون عمرانی استانداری به مجموعه شهرداری انزلی در راستای عملکرد مطلوب ایستگاه انتقال زباله و کارخانه کمپوست/ راه اندازی تصفیه خانه و محل انتقال شیرابه ها ی کارخانه کمپوست  اقدام ارزنده در جهت حفظ محیط زیست
شهردار بندر انزلی در جلسه اداری مطرح کرد اهداء لوح تقدیر معاون عمرانی استانداری به مجموعه شهرداری انزلی در راستای عملکرد مطلوب ایستگاه انتقال زباله و کارخانه کمپوست/ راه اندازی تصفیه خانه و محل انتقال شیرابه ها ی کارخانه کمپوست  اقدام ارزنده در جهت حفظ محیط زیست

شهردار بندر انزلی در جلسه اداری مطرح کرد اهداء لوح تقدیر معاون عمرانی استانداری به مجموعه شهرداری انزلی در راستای عملکرد مطلوب ایستگاه انتقال زباله و کارخانه کمپوست/ راه اندازی تصفیه خانه و محل انتقال شیرابه ها ی کارخانه کمپوست اقدام ارزنده در جهت حفظ محیط زیست

 

لیلا پاکیزه _پایگاه خبری تحلیلی ایده آل خبر ،در جلسه ي شوراي اداري شهرستان بندرانزلي که  صبح روز ۴ خرداد ماه در سالن اجتماعات فرمانداري بندرانزلي برگزار شده بود، دكتر پورقربان شهردار بندرانزلی به ارائه گزارشي از عملكرد عمراني این شهرداري پرداخت.

شهردار بندر انزلی با اشاره به تعطیلات پیش رو در هفته آینده بیان داشت: با توجه به اینکه شهر بندر انزلی یک شهر توریستی و میهمانپذیر است، مجموعه مدیریت شهری بندر انزلی جلسات متعددی در این راستا داشته و مقدمات کار را برای حضور گردشگران و مسافران آماده نموده است.

دکتر پورقربان با تاکید برجمع آوری روزانه ۱۴۰ تن زباله توسط نیروهای شهرداری در بخش  خدمات شهری تصریح کرد:  شهرداری بندر انزلی  ماهیانه حدود ۶۰۰ میلیون تومان و در سال حدود ۷ میلیارد تومان هزینه می نماید و اگر سرانه جمعیتی را مبنای ۱۴۰ هزار نفر بگذاریم برای هر شهروند سالیانه ۵۲ هزار تومان در این بخش هزینه می نماید و در حالی است که در بخش نوسازی حتی ۱۰ درصد این وصولی را ندارد.

وی افزود: بندر انزلی هفته گذشته میزبان معاون امور عمرانی استانداری را در ایستگاه انتقال زباله و کارخانه کمپوست بوده ،  که خوشبختانه عملکرد این کارخانه  رضایت معاون استاندار قرار را درپی داشت که منجر به اهداء لوح تقدیری از سوی آن  معاونت محترم به مجموعه  شهرداری بندرانزلی شد.

شهردار بندر انزلی بحث تفکیک زباله از مبدأ را از موضات مهم و اساسی خواند و گفت:  در راستای فرهنگ سازی تفکیک زباله از مبدأ باید در چهار بخش آموزش ادارات، مدارس، اصناف و خانوراها برنامه ریزی شود که خانوارها ۷۰ درصد این بخش را شامل می شود و روزانه به طور متوسط ۴ تا ۵ تن تفکیک زباله از مبدا را توسط نیروهای شهرداری جابجا می شود.

وی افزود:باهمکاری پیمانکار طرف قرارداد شهرداری دربخش تفکیک زباله که حدود یک ماه کار خودرا شروع کرده در یک برنامه ریزی مدون شهر را به شش بلوک تقسیم کرده و در بلوک اول آموزش انجام شده است ودرچند ماه آینده آموزش بلوک های دیگرانجام خواهدشد.و بر این اساس امید است ، حدود ۲۰درصداز زباله های تولیدی شهر را در قالب طرح تفکیک زباله انجام شود.

دکتر پورقربان تصفیه خانه و محل انتقال شیرابه ها ی کارخانه کمپوست را اقدام ارزنده در جهت حفظ محیط زیست دانست و تصریح کرد: در سال گذشته  مدیریت ۹ کیلومتر از ساحل شهر انزلی به شهرداری سپرده شده بود و خدا را شاکریم که اتفاقی برای هیچ شهروندی نیفتاد اما هزینه سنگینی حدود ۷۰۰ میلیون تومان به غیر از تجهیزات در این بخش انجام شد؛ و این در حال است که پرداختی ها حتی ۱۰ درصد این مبلغ نبوده است.

روند مطلوب اجرای نهضت احداث پارک در بخش فضای سبز شهر بندر انزلی/تجهیز پارک یک و نیم هکتاری رها شده در کنار دروازه ماهی

شهردار انزلی با تاکید بر روند مطلوب اجرای نهضت احداث پارک در بخش فضای سبز شهر بندر انزلی خاطر نشان کرد: مجموعه مدیریت شهری بندرانزلی در یک سال و نیم گذشته توانست پارک آفتاب، شهیداختر کاویان، آزادگان، برادران نویری، شقایق و پارک پاسداران راه اندازی و تجهیز نماید و در هفته آینده نیز پارک انصارالحسین را نیز راه اندازی خواهد شد.

وی افزود: همزمان با ولادت امام حسن (ع) پارک سوسر در کنار مسجد امام حسن مجتبی(ع) کلنگ زنی  و همچنین  پارک یک و نیم هکتاری رها شده در کنار دروازه ماهی نیز   در حال تجهیز است.

او با تاکید بر احداث گلخانه ی دیگر در کنار گلخانه انزلی ، گفت: شهرداری انزلی در دو ماه گذشته در سطح شهر ۲ هزار اصله انواع نهال را غرس  و ۳۰ هزار نشاء در سطح شهر کاشته است. و بیش از ۲۵۰۰ تن خاکریزی بلوارها و پارک ها را در سطح شهر انجام داده و بسیاری از لچکی های میادین که رها شده بود را تبدیل به فضای سبز کرده است  و لذا اگر سرانه فضای سبز که باید بصورت ۷ متر مربع به صورت استاندارد برای هر نفر می باشد، شهرداری انزلی  در طول این مدت در راستای افزایش این فضا اقدامات مناسبی داشته است.

نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهرداری بندر انزلی/تکمیل ساختمان نیمه کاره سازمان حمل و نقل  دستور کار شهرداری/ ضرورت فعالیت کارگروه غواصی در مجموعه آتشنشانی

پورقربان از خرید تابلوهای متعددی در بخش حمل و نقل و علائم ترافیکی خبر داد و تصریح کرد:این تابلوها بزودی در سطح شهر نصب خواهد شد. علاوه بر آن اکثر سرعتگاه های شهر اصلاح و رنگ آمیزی شده است.

شهردار بندر انزلی از نوسازی ناوگان اتوبوسرانی این شهر خبر داد و گفت: سازمان اتوبوسرانی شهرداری انزلی  ۲۰ دستگاه اتوبوس را تحویل گرفته  که از این تعداد ۱۳ دستگاه کاملا غیر فعال بوده و ۷ دستگاه دیگر نیمه فعال بوده است که نسبت به تعمیر و راه اندازی ۴ دستگاه از این اتوبوس ها اقدام نموده و بطور کامل کلیه تجهیزات داخل آن نصب  و  تعداد بیشتری از آن ها به چرخه حمل و نقل نیز اضافه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه کار تکمیل ساختمان نیمه کاره سازمان حمل و نقل در دستور کار شهرداری قرار دارد گفت: پیمانکار این ساختمان نیمه کاره به زودی آغاز به کار خواهد کرد و علاوه بر آن، شهرداری انزلی توانست ساختمان آتش نشانی نواب و غازیان را راه اندازی نماید و امروز در حال احداث ساختمان دیگری در محل شهرداری ناحیه یک است.

دکتر پورقربان با تاکید بر ضرورت فعالیتکارگروه غواصی در مجموعه آتشنشانی یادآور شد:   با توجه به  وجود دریا و تالاب در انزلی نیاز به این کارگروه بسیار ضروری به نظر می رسد، البته در جلسه ی مدیریت بحران استان نیز این موضوع مطرح شد، لذا ضروری است تا به این موضوع بصورت ویژه نگاه شود.

فعالیت مجدد باشگاه شهرداری پس از ۶ سال/اصلاح هندسی میادین و معابر شهر دستور کار شهرداری انزلی

شهردار بندر انزلی از فعالیت مجدد باشگاه شهرداری پس از ۶ سال خبر داد و گفت: شهرداری بندر انزلی توانست در عرض یکسال در رشته های مختلف ورزشی  مقام های خوبی را از آن خود نماید و به تیم های ورزشی از جمله تیم ملوان کمک های شایان توجه ای داشته باشد.

وی افزود: با توجه به استعداد این شهر در بخش ساحل می توان در بخش ورزشی ساحلی یک مجموعه راه اندازی نمود و امکاناتی را در طرح سالمسازی شهرداری دیده شده که مورد تقاضای ورزشکاران این شهر نیز می باشد.

قربان با تاکید بر اینکه اصلاح هندسی میادین و معابر شهر در دستور کار شهرداری انزلی قرار دارد، تصریح کرد:  بازگشایی معابر در حال انجام است یکی از مناطق خطر آفرین در خیابان اطبا بوده است که بنا بر توافق با  مالک  این  مسیر هم اکنون باز و در حال اصلاح هندسی است.

وی افزود: در مناطق دیگر نیز پیشنهاد شده و به مالکین فراخوان داده شده تا بتوان اقدامات لازم در جهت اصلاح هندسی را داشت.

۴۰هزار تن اسفالت نیاز شهر بندر انزلی/بدهی ۷۰ میلیاردتومانی شهرداری انزلی

شهردار بندر انزلی آسفالت خیابان های سطح شهر را یکی از دغدغه های به حق مردم  عنوان کرد و گفت:  در حال حاضر  در نقاط و نواحی مختلف این کار را انجام و لکه گیری نیز انجام شده است اما این شهر طبق برآورد حدود ۴۰ هزار تن دیگر نیز به آسفالت نیاز دارد که طی جلسه ای فوق العاده با شورای اسلامی شهر در این زمینه تصمیم گیری شده است.

دکتر پورقربان با اشاره به رها سازی میدانی در ضلع غربی شهر تصریح رد:  با توجه به اخذ مجوز از طریق اداره راه و شهرسازی ولی متاسفانه این پروژه به دلایلی رها مانده است و خواهش من این است موانع احداث این میدان که در محدوده قانونی شهر انزلی برداشته شود.

شهردار بندر انزلی با اشاره به بدهی ۷۰ میلیاردتومانی شهرداری انزلی یادآور شد: شهرداری  ۶۰۰ پرونده حقوقی دارد که بسیاری از این پرونده ها از قبل به ما به ارث رسیده است.

وی پروژه مرکز بازدید تالاب انزلی را بسیار ارزنده توصیف کرد و افزود: این پروژه که هم اکنون به مرحله بهره برداری رسیده،  برای مسافران و گردشگران می تواند مفید باشد. با توجه به اینکه سند آن منطقه در اختیار شهرداری می باشد، این شهرداری آماده هر گونه همکاری در آن منطقه است.

ضرورت به کار گیری پیمانکاری قوی  در مورد سیستم هوشمند شهر/ حقوق کارکنان شهرداری را الویت اول مجموعه مدیریت شهری /پرداخت ۲۱ ماه حقوق در  مدت ۱۹ ماه خدمت در شهرداری

دکتر پورقربان در خصوص احشام سرگردان در شهر تصریح کرد:  در این راستا نیز اقداماتی از قبل انجام شده است و حتی جلسه ای در زمان دادستان وقت برگزار شد و جایگاهی برای آن مشخص و هزینه هایی انجام شد اما به دلایلی به مشکل مواجه شدیم لذا ضروری است تا این زمین هر چه زودتر به شهرداری سپرده شود تادر زمینه ساماندهی وضعیت احشام سرگردان بتوان اقدامات لازم را انجام داد.

شهردار بندر انزلی از ضرورت به کار گیری پیمانکاری قوی  در مورد سیستم هوشمند سخن گفت و افزود: در این راستا نیز  جلسات متعددی برگزار شده است در مورد سرویس های بهداشتی نیز پیمانکار های مختلفی اخذ شده و حداکثر تا دو ماه آینده تمام سرویس های بهداشتی سطح شهر نسبت به بازسازی و مرمت آن ها اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

وی پرداخت حقوق کارکنان شهرداری را الویت اول مجموعه مدیریت شهری خواند و  یادآور شد: در مدت ۱۹ ماه خدمت در شهرداری حدود ۲۱ ماه حقوق پرداخت شده ودر حال حاضر  حقوق ها بروز است و در بسیاری موارد حقوق ها  زودتر از مورد پرداخت شده  و هیچ دغدغه ای در این مورد وجود ندارد و از اولویت های این شهرداری است و اگر انسداد حساب های شهرداری هم صورت نمی گرفت دو یا سه اضافه کار باقی مانده نیز به موقع پرداخت می شد.

گفتنی است در راستای اقدامات توسعه ای ارزنده شهرداری بندرانزلی فرماندار این شهر نیز با اهدا لوح تقدیر از مجموعه مدیریت شهری بندرانزلی تقدیر کرد.