شهرستان سیاهکل رتبه نخست صدور اسناد مالکیت در استان گیلان را کسب کرد
شهرستان سیاهکل رتبه نخست صدور اسناد مالکیت در استان گیلان را کسب کرد

رشت_ ایده آل خبر _ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان در دیدار با فرماندار سیاهکل گفت: شهرستان سیاهکل تاکنون موفق به صدور 5264 برگ سند مالیکت شده است.

به گزارش ایده آل خبر  به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، مهندس دائمی در دیدار با فرماندار سیاهکل با برشمردن فعالیت های بنیاد مسکن به ویژه در سطح روستاهای این شهرستان اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن یکی از نهاد‌های خدمت‌رسان به مردم روستاها است که با ایجاد زیرساخت‌های لازم در مناطق محروم و روستایی در این شهرستان تا حدودی توانسته باعث جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر ‌شود.

وی افزود: این نهاد با اجرای طرح هادی در روستاها و مقاوم سازی واحدهای مسکونی و ارائه تسهیلات به متقاضیان خدمات قابل توجهی در این شهرستان ارائه نموده که برای گسترش این فعالیت ها نیازمند تعامل بیشتر با فرمانداری و دهیاری ها هستیم.

مهندس دائمی با بیان اینكه شهرستان سیاهکل با صدور ۵۳۵ برگ سند مالکیت روستایی و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت در سال ۱۴۰۰ رتبه نخست استان گیلان را در كسب كرده است، گفت: این شهرستان تاکنون موفق به صدور ۵۲۶۴ برگ سند مالیکت شده است.

وی به تبیین آخرین وضعیت تهیه و بازنگری طرح های هادی در سیاهکل پرداخت و اظهار کرد : از ۱۱۲ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان،۱۰۰ درصد تهیه طرح های هادی صورت گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان افزود: تاکنون در ۳۵ روستای شهرستان طرح هادی اجرا گردید و در سالجاری در ۶ روستای دیگر این طرح با اعتباری مصوب بالغ بر ۷۹۲۵۶ میلیون ريال اجرایی خواهد شد.

براساس این گزارش،سرپرست فرمانداری شهرستان سیاهکل نیز ضمن تشکر از خدمات بنیادمسکن، تعامل مجموعه فرمانداری، بخشداری و دهیاران با بنیادمسکن را جهت توسعه عمران و آبادانی روستاها ضروری دانست.

امین بابایی بنیاد مسکن را یکی از نهادهای انقلابی و یادگار بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران دانست و خواستار تسریع در بازنگری و اجرای طرح های هادی، روستاهای این شهرستان شد و ابراز امیدواری نمود با تعامل و همراهی فی مابین، شاهد تحقق اهداف مجموعه بنیاد مسکن در این شهرستان خواهیم بود.

گفتنی است در این دیدار معاونین پشتیبانی، مسکن شهری، عمران روستایی، و رئیس دفتر مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان حضور داشتند.