شورای اقامه نماز در بقاع متبرکه گیلان راه اندازی می شود
شورای اقامه نماز در بقاع متبرکه گیلان راه اندازی می شود

مدیرکل اوقاف گیلان از تشکیل شورای اقامه نماز در بقاع متبرکه گیلان خبر داد.

ایده آل خبر _ به گزارش دفتر روابط عمومی اوقاف گیلان ،حجت الاسلام ستارعلیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، ساعتی پیش در نشست شورای اقامه نماز اوقاف استان اظهار داشت: ادارات اوقاف به جهت مدیریت بقاع متبرکه یکی از مجریان مهم توسعه فرهنگ نماز در کشور هستند.
وی با اشاره به اقامه نماز جماعت در بقاع متبرکه با حضور مردم منطقه و مسافران گفت: به جهت نظام بخشی در ترویج فرهنگ نماز، شورای اقامه نماز به ریاست امام جماعت در بقاع متبرکه گیلان تشکیل می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: در گام نخست در ۳۳ بقعه شاخص گیلان تا پایان سال جاری شورای اقامه نماز تشکیل می شود.
وی همچنین به برگزاری دوره‌های آموزش احکام و آموزه های نماز ویژه کارکنان و هیئت امنای بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: دوره های مذکور ویژه زائران در ایام تبلیغی مختلف سال در قالب خیمه معرفت برپاست.
علیزاده از اجرای طرح اقامه نماز دانش اموزان در بقاع متبرکه خبر داد و گفت: در این طرح با همکاری ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش، دانش آموزان مدارس نزدیک بقاع متبرکه هفته ای یک بار برای اقامه نماز در بقاع متبرکه حضور خواهند یافت.
وی بر بهره گیری از ظرفیت ادارات اوقاف در تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص رونق بخشی به نماز مدارس تاکید کرد و اذعان داشت: در این زمینه اقداماتی از جمله اعزام روحانی به مدارس، توزیع کتب ادعیه و نماز شناسی بین دانش آموزان انجام شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، برپایی مسابقات کتابخوانی و توسعه دفاتر مشاوره در بقاع متبرکه را از دیگر اقدامات اوقاف گیلان در حوزه ترویج فرهنگ نماز برشمرد و گفت: در کمک به ارتقای فرهنگ نماز در استان دوره آموزشی ویژه برای مبلغین بومی تا قبل از پایان سال برگزار می شود.