شورای شهربه وظیفه ذاتی و قانونی خود عمل کرده است
شورای شهربه وظیفه ذاتی و قانونی خود عمل کرده است

لنگرود- حجت الاسلام فداکار رئیس شورای شهر در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: انتخاب شهردار در روزهای اول انتخاب شورا ،کار بدیع و تازه ای بودکه شورای دوره ششم انجام داد.

به گزارش ایده آل خبر.خدیجه بهره ور_ رئیس شورای شهر لنگرود افزود: با توجه به فراخوان و اعلام آمادگی بیش از ۴۰ نفر در نهایت ۲۵ نفر حائز شرایط اولیه بودند که در اولین روز شروع به کار هیئت رئیسه شهردار معرفی شد، اما بعد از سه ماه عدم تایید وی اعلام شد و سپس نفر دوم با اکثریت آرا معرفی شدکه متاسفانه بعد از هفت ماه عدم تایید نفردوم اعلام شد و بلافاصله جناب مهندس طالبی با هفت رای به عنوان شهردار معرفی شدکه امیدواریم در کمترین زمان نامه تاییدیه به دست شورا برسد.

وی تاکید کرد :شورای شهربه وظیفه ی ذاتی و قانونی خود عمل کرد.رئیس شوراافزود: علیرغم اینکه در یک ساله عمر کاری شورای شهر، شهرداری لنگرود با سرپرستی اداره می شد ولی عملکرد خوبی داشته وشفاف سازی در همه ی امور صورت گرفته است .

حجت‌الاسلام فداکار افزود:ماآنچه که شعاردادیم در یک ساله اخیرمحقق شد و نتیجه ی آن نیز درسطح شهرمشهود است و امیدواریم با حضور شهردار بومی مهندس طالبی شاهدشهری آباد تر و پویاتر ازگذشته باشیم.

رئیس شورای شهر در ادامه به بحث پسماند اشاره کرد و گفت: تفکیک زباله از مبدا یکی از اساسی ترین موضوع در کاهش تولید زباله خواهد بود.

وی تصریح کرد:شهرستان لنگرودروزانه صدتن زباله تولید می کندلذابافرهنگ سازی خصوصٱ بین دانش آموزان باید تولید زباله را به حداقل برسانیم.

وی در ادامه خاطرخاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ درصد عملیات ساخت سایت کمپوست آماده می باشد که امیدواریم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد. رئیس شورای شهر افزود: خوشبختانه مدتهاست که مردم از بوی بد زباله نجات پیدا کردند و زباله هاپس از چند روزدپو سریعا جمع آوری و به محل کارخانه انتقال داده می شود.

حجت الاسلام فداکار درادامه درخصوص سد معبر نیز گفت: همراهی و مشارکت مردم در این خصوص بسیار تاثیرگذار بودو هر جا که مردم همراه تر باشند یقیناً نتیجه ی مطلوب تر حاصل خواهد شد.

رئیس شورای شهر لنگرود در پایان عنوان کرد: شورای شهر در امر فرهنگی همیشه پیشتاز بوده ودر بسیاری از کارهای فرهنگی اعم از کمک به کتابخانه‌های عمومی، هیئت های مذهبی، مردم نهادو کارهای هنری فرهنگی مصمم می باشد.

خبرنگاران بازوان قدرتمند دولت هستند

مهندس طالبی سرپرست شهرداری لنگرود نیز ضمن تشکر از اعضای شورای شهر گفت: امیدواریم با همفکری و تعامل بین مجموعه ی شورا و شهرداری شهری آباد در شأن مردم فهیم لنگرود داشته باشیم.

وی افزود: رسالت خبرنگاران بسیار خطیروحائز اهمیت است.

وی قلم خبرنگاران را همچون اسلحه ی یک پاسدار در مقابل اهداف شوم دشمن دانست و افزود :خبرنگاران بازوان قدرتمند دولت هستند که می‌توانند با اطلاع‌رسانی به موقع خدمات دولت را به گوش مردم برسانند تا مسئولین بهتر و مصمم تر انجام وظیفه نمایند.

سرپرست شهرداری لنگرود افزایش بودجه شهرداری از۱۰۳ میلیارد تومان به ۱۸۰ میلیارد تومان را برگ زرینی برای اقدامات بیشتر و موثرتر شهرداری عنوان کرد.