ضرورت احداث و ساخت سدهای کوچک و متوسط در گیلان
ضرورت احداث و ساخت سدهای کوچک و متوسط در گیلان

ضرورت احداث و ساخت سرهای کوچک و متوسط در گیلان

لیلا پاکیزه _ارسلان زارع با قدردانی از حضور دکتر اردکانیان وزیر نیرو در استان گیلان بیان داشت: در سفر امروز وزیر نیرو به گیلان ۳۱ طرح برق رسانی و آبرسانی و کشاورزی با مجموع ۴۶۱ میلیارد تومان در گیلان به بهره برداری می رسید.

استاندار گیلان شاخص برخورداری از شبکه های توزیع برق در گیلان از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون از ۹۸ درصد به ۹۹/۲در صد رسیده است
شاخص آب آشامیدنی در این دوره از ۶۴ درصد به ۷۸ درصد ، فاضلاب شهری از ۶۵ درصد به ۷۷/۷۷ درصد ار
به منظور تامین منابع آب برای شبکه آبرسانی بخش کشاورزی پروژه هایی با پیشرفت فیزیکی ۷۸ درصد در دست اجراست که برای تکمیل این پروژه ها نیازمند تخصیص بودجه های تکمیلی است که انشاء الله بخشی از در بودجه ۹۹ تامین و محقق گردد.

در راستای تامین منابع آب آشامیدنی طرح آبرسانی به لاهیجان لنگرود سیاهکل با پیشرفت ۷۰ درصد، همچنین طرح ابرسانی به شهرستانهای رودسر، املش، کلاچای و رحیم آباد با پیشرفت ۸۴ درصد در حال اجراست.

برای تامین آب پایدار برای بخش صنعت و ساماندهی رودخانه ها و تالاب های استان اقداماتی در حال انجام است که قطعا منابع انسانی کفاف نخواهد بود که نیازمند بودجه های ملی است.

موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی گیلان اقتضا می کند که ضمن تکمیل پروژه های سد سازی شایسته است تا در شهرهای استان سدهای کوچک و متوسط هم ساخته شود وبررسی های اولیه و مطالعات اولیه در این زمینه صورت گرفت.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: ۳۳درصد از شبکه های توزیع برق استان دارای عمری بالای سی سال است که برای ارتقا و بهبود این شبکه ها نیازمند تامین اعتبار مناسب از وزارت متبوعه است