ضرورت بازسازی و مدرن سازی شبکه های آبیاری استان گیلان
ضرورت بازسازی و مدرن سازی شبکه های آبیاری استان گیلان

رشت - ایده آل خبر - نماینده شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت : بازسازی و مدرن سازی شبکه های آبیاری در جهت بالا بردن بهره وری در آبیاری استان ضروری است .

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای گیلان ؛ در دیدار مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان با نماینده شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی ، وضعیت آب کشاورزی این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت .

پرویز محمد نژاد ضمن تأکید بر مدرن سازی و بازسازی شبکه های آبیاری استان گیلان ، افزود : با وجود اینکه شالیزارهای شهرستان لنگرود در انتهای شبکه آبیاری سفید رود قرار دارد، ولی با تمهیدات صورت گرفته در سال زراعی جاری ، شاهد کمترین تنش آبی در تأمین آب کشاورزی این شهرستان بوده ایم.

وحید خرّمی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت آب کشاورزی شهرستان لنگرود اظهار داشت : با توجه به کاهش بارشها و کاهش آورد سد سفید رود نسبت به بلند مدت ، طرح نوبت بندی آب کشاورزی در ۱۷۱ هزار هکتار از اراضی شالیزارهای تحت شبکه استان بصورت دقیق و بر اساس تقویم زراعی تا کنون اجرا شده و الحمدالله مشکل حادی در این محدوده مبنی بر تنش آبی گزارش نشده است .

وی با اشاره به تغییر برنامه آبیاری در داخل شبکه آبیاری فومنات در سال زراعی جاری گفت : با توجه به اجرای موفقیت آمیز این برنامه در شبکه فومنات ، در حال برنامه ریزی جهت بازنگری در برنامه آبیاری مناطق شرقی و مرکزی استان با هدف بالا بردن بهره وری آبیاری در این مناطق نیز هستیم .