طرح سلامتگر از سوی هلال احمر در سطح مدارس استان گیلان اجرا شد
طرح سلامتگر از سوی هلال احمر در سطح مدارس استان گیلان اجرا شد

رشت - ایده آل خبر - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: طرح سلامتگر از سوی اعضای کانون‌های دانش آموزی هلال احمر در مدرسع استان با هدف کاهش ابتلای دانش آموزان به کرونا در حال برگزاری است.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: با توجه به شیوع سویه جدید ویروس کرونا در کشور و استان گیلان، توجه به فرهنگ سازی گسترده در سطح جامعه به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس و لزوم رعایت موارد بهداشتی، طرح سلامتگر مدرسه با مشارکت اعضای دانش آموزان هلال احمر در سطح مدارس استان برگزار شد.

غلامی تاکید کرد: سلامتگر مدرسه به منظور حمایت از زندگی و سلامت انسان ها و با عنایت به چالش شکاف های رو به رشد در سلامتی و به زیستی با هدف کاهش ابتلای دانش آموزان به این بیماری درحال اجرا است.

در ادامه امید عظیمیان معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: هدف از اجرای این طرح، مشارکت اعضای کانون های دانش آموزی هلال احمر در مسئولیت پذیری اجتماعی، توسعه و نهادینه کردن فرهنگ سلامت مدرسه و خانواده همچنین کاهش شیوع ویروس کرونا است.

عظیمیان افزود: در طرح سلامتگر مدارس فعالیت هایی همچون توصیه به رعایت نکات بهداشتی، توصیه به شست و شوی دست ها و ضدعفونی کردن آنها، تاکید بر استفاده از ماسک در محیط مدرسه و دیگر مکان های عمومی انجام شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان گیلان اظهار داشت: جدی گرفتن علائم سرماخوردگی در بدن خود و اطرافیان، تهیه بروشورهای ابتکاری به منظور انتقال اطلاعات مرتبط با ویروس کرونا توسط دانش آموزان عضو کانون های دانش آموزی هلال احمر برای دیگر دانش آموزان مدارس استان گیلان از دیگر فعالیت و برنامه های طرح سلامتگر مدرسه به شمار می رود.

امید عظیمیان ضمن اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته در این طرح افزود: اعضای کانون های دانش آموزی هلال احمر در این طرح علاوه بر انجام فعالیت‌های بیان شده به توزیع ماسک و الکل ضدعفونی کننده دست برای دانش آموزان نیز اقدام کردند تا استفاده از این اقلام توسط دانش آموزان همچنان جدی گرفته شود.

انتهای پیام/