طرح نماد در ۶۶۹ مدرسه گیلان برگزار می شود
طرح نماد در ۶۶۹ مدرسه گیلان برگزار می شود

اخلاقی گفت: برنامه نماد از دو سال گذشته شروع شده و دستگاه‌های مختلفی در آن سهیم هستند سال گذشته فقط در دو منطقه اجرا شد ولی قصد داریم امسال این برنامه در ۶۶۹ مدرسه برگزار شود.

 

ایده آل خبر _به گزارش گیل ابراز، «جابر اخلاقی» یک‌شنبه، ۲ تیر در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اهمیت اوقات فراغت دانش آموزان گفت: برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که دانش‌آموزان نعایت بهره‌مندی از این فرصت را داشته باشند که بدین منظور بیش از هزار و ۲۰۰ پایگاه در مدارس تشکیل شد.

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش گیلان ادامه داد: این پایگاه‌ها شامل پژوهشگاه‌ها، هنرستان‌ها، اردوگاه‌ها و دارالقرآن‌ها هستند که طرح هجرت، اردوها و بازدیدهای دانش آموزان نیز عهده دار هستند.

وی با بیان اینکه محور اصلی فعالیت های ما مهارت آموزی است اظهار کرد: مهارت محوری محور اصلی برنامه های اوقات فراغت امسال است و سعی می‌کنیم در این هشت هفته آموزش هایی که منجر به مهارت می‌شود را دنبال کنیم.

وی با اشاره به طرح نماد گفت: این طرح از دو سال گذشته شروع شده و دستگاه‌های مختلفی در آن سهیم هستند که فقط در دو منطقه اجرا شد ولی امسال این طرح در ۶۶۹ مدرسه برگزار می شود.

در ادامه جلسه «نرگس دستیار» با اشاره به جشنواره جابربن حیان اظهار کرد: در طرح جابربن حیان ۲۰۰ دانش آموز و در مجموع ۵۰۰ نفر مهمان خارج از استان داریم که جهت اجرای هرچه بهتر این طرح در استان نیازمند مساعدت در تامین منابع مالی و هماهنگی با ادارات کل ستادها هستیم.

در ادامه جلسه «حمید آقاجانی» با بیان اینکه در سطح استان ۹۰۰ مدرسه غیر دولتی داریم گفت: هشت هزار و ۷۰۰ نفر از تحصیل‌کردگان استان در مدارس غیر دولتی مشغول به کار هستند.

رییس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان گیلان ادامه دارد: انتظار داریم که ادارات مربوطه برای مدارس غیردولتی تسهیلاتی در نظر بگیرند.