علی دقیق در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز مطرح کرد اجرای ۶۷ پروژه با ۱۱۷ کلاس در ۵ سال اخیر
علی دقیق در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز مطرح کرد اجرای ۶۷ پروژه با ۱۱۷ کلاس در ۵ سال اخیر

لیلا پاکیزه _پایگاه خبری تحلیلی ایده آل خبر _صبح امروز مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در تالار شهرزاد لاهیجان ضمن خیر مقدم به مهیمانان و مدعوین بیان داشت: ساخت ، توسعه و تجهیز مدارس امروز مهم ترین برنامه کشور و تفکر توسعه در ابعاد مختلف […]

لیلا پاکیزه _پایگاه خبری تحلیلی ایده آل خبر _صبح امروز مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در تالار شهرزاد لاهیجان ضمن خیر مقدم به مهیمانان و مدعوین بیان داشت: ساخت ، توسعه و تجهیز مدارس امروز مهم ترین برنامه کشور و تفکر توسعه در ابعاد مختلف مهم ترین دغدغه دولت است.

علی دقیق با تاکید بر نقش ویژه خیرین در توسعه فضای فرهنگی و علمی تصریح کرد: مدرسه سازی یکی از ماندگارترین اعمال پسندیده ای است که خیرین از خود به یادگار گذاشته اند.

وی با اشاره به اجرای ۶۷ پروژه با ۱۱۷ کلاس در ۵ سال اخیر یادآور شد: در سامانه مجمع خیرین مدرسه ساز  ۵۰ قطعه زمین  با مساحت ۹۹ هزار و ۲۶۳ متر مربع، شش ساختمان با مساحت ۱۲۶۳ متر مربع به ثبت رسیده که به آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان گیلان هدیه شده است.

وی افزود: در حال حاضر نیز ۵۴ پروژه با ۱۹۸ کلاس درس در دست ساخت است که تا سال تحصیلی ۹۹-۹۸ حدود ۳۰ پروژه در قالب ۱۱۴ کلاس درس به اتمام می رسد.

کسب رتبه اول توسط گیلان در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در راستای اجرای تعهدات

مدیرکل نوسازی مدارس گیلان با اشاره به اینکه در بیست جشنواره گذشته گیلان در زمینه اجرای تعهدات خیرین مدرسه ساز استان رتبه سوم و در جشنواره بیستم رتبه اول در کل کشور را کسب کرده است، ادامه داد: این آمار نشان دهنده این است که نوسازی و مجمع خیرین مدرسه ساز گیلان با همراهی و همدلی خیرین این کار بزرگ را انجام داده اند.

وی با بیان اینکه بنیاد برکت یکی دیگر از خیرانی است که به آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان گیلان کمک می کند، افزود: ۴۲ پروژه آموزشی با ۱۷۲ کلاس در پنج سال گذشته با تعهد ۲۰ میلیارد تومان توسط بنیاد برکت در استان گیلان آغاز شده که تاکنون ۳۰ پروژه با ۱۴ میلیارد تومان تعهد به اتمام رسیده و ۱۲ پروژه در حال اجرا بوده که تا سال ۹۹ به اتمام می رسد.

مدیر کل نوسازی مدارس تصریح نمود: آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان گیلان تنها دستگاهی بوده که از بنیاد برکت استفاده کرده است.

علی دقیق با اشاره به اینکه در حال حاضر دو هزار و ۴۰۰ کلاس درس در استان گیلان دارای وسایل گرمایشی غیر ایمن هستند، بیان کرد: یکی از رسالت های نوسازی مدارس و دولت این بوده که طی سه سال آینده در ایمن سازی این وسایل اقدام شود.

مدیرکل نوسازی مدارس گیلان با اشاره به مصوبه مجلس در زمینه افزایش اعتبارات نوسازی مدارس از ۲۰ درصد به ۵۰ درصد، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با این اعتبارات وسایل گرمایشی غیر ایمن را جمع آوری کنیم. در سال های گذشته پنج هزار و ۵۰۰ کلاس درس ایمن سازی شده است.

وی اظهار کرد: در سفر ریاست جمهوری اعتبار ۱۰۳ میلیارد تومانی به نوسازی مدارس اختصاص یافته که در زمینه پروژه های این سازمان در سال های ۹۸ و ۹۹ هزینه خواهد شد.
در این جشنواره علاوه بر تجلیل از ۵۴ خیر مدرسه ساز گیلانی و غیر گیلانی ، نمایشگاهی از دستاوردها و پروژه های در دست اجرا خیران برگزار شد