عکس می‌تواند لحظه‌های ناب را روایت کند و با دیگران به اشتراک بگذارد.
عکس می‌تواند لحظه‌های ناب را روایت کند و با دیگران به اشتراک بگذارد.

رشت - ایده آل خبر - حسن حبیبی مدیر کل حفظ آثارونشرارزشهای دفاع مقدس گیلان در جمع عکاسان جشنواره سازمان گردشگری و صنایع دستی گیلان بیان کرد: عکس می‌تواند لحظه‌های ناب را روایت کند و با دیگران به اشتراک بگذارد.

 
به گزارش ایده آل خبر – حسن حبیبی تصریح در این جشنواره کرد: به نظر می‌آید فضای مجازی بستری است که می‌تواند برای تصویرسازی و تصویردهی از لحظه‌های ناب زیارت به کمک بیاید.

وی عکاسی و عکس را یک رسانه پرقدرت و گویا دانست و گفت: عکاسی می‌تواند دنیا را متحول کند، این هنر در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیام خود را به مخاطب با زبان و بیان هنر منتقل می‌کند.


حبیبی خاطرنشان کرد: دراین جشنوار، به دنبال معرفی تاریخ و فرهنگ در سه حوزه مهم گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع‌ دستی به ویژه در نقاط کمتر شناخته شده گردشگری استان است.


مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس اذعان داشت: این جشنواره فرصتی برای عکاسان حرفه‌ای، آماتور و عموم مردم علاقه‌مند به هنر عکاسی است. این جشنواره همچنین این فرصت را فراهم کرده تا تمام علاقه‌مندان با دوربین عکاسی یا موبایل خود به ثبت و ضبط تصاویری از اماکن گردشگری، میراث فرهنگی و جنگل هیرکانی پرداخته و علاوه بر رقابتی سالم دین خود را درصیانت از این جنگلها ادا کردند.


وی افزود: باید در حوزه گردشگری به اقتصاد گردشگری توجه کرده و به آن برسیم تا تمام مردم بتوانند از مزایای آن به خوبی بهره برده و استفاده کنند.