فراخوان “سوگواره هنری” به مناسبت اربعین حسینی منتشر شد
فراخوان “سوگواره هنری” به مناسبت اربعین حسینی منتشر شد

رشت - ایده آل خبر - سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت یکم تا بیستم شهریور ماه سالجاری سوگواره هنری با هدف احیای پیاده روی اربعین و بزرگداشت نهضت امام حسین (ع) را برگزار می‌کند.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت – مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت در خصوص اهداف برگزاری این سوگواره گفت: شیوع پاندمی کووید ۱۹ و محدودیت های ناشی از آن مردم کشور ما را از نعمت و سعادت پیاده روی اربعین محروم کرده است. لذا هدف از این سوگواره روایت هنری و درآمیختن فضای معنوی و بصری شهر رشت با حال و هوای اربعین حسینی (ع) است.

علیرضا قانع در ادامه گفت: این سوگواره از سوی سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری و با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت ، سازمان بسیج دانشجویی، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، موسسه سراج و جامعه ایمانی مشعر برگزار می شود.

وی اضافه کرد: بهره مندی از ظرفیت رویداد پیاده روی اربعین حسینی (ع) در زمینه خلق آثار تجسمی، ایجاد زیرساخت های لازم جهت حمایتهای مادی و معنوی از هنرمندان و فعالان این عرصه، شناسایی، شبکه سازی و به کارگیری هنرمندان و فعالان رسانه های عرصه اربعین و هم افزایی آنان، احصاء و تشکیل بانک اطلاعاتی از هنرمندان و … از دیگر اهداف برگزاری این سوگواره است.

علیرضا قانع محورها و موضوعات سوگواره را، اربعین و اتحاد مسلمین، اربعین و زمینه سازی برای ظهور، اربعین و تمدن نوین اسلامی، اربعین و مقاومت اسلامی، اربعین و جاماندگان، اربعین و خدمات مواکب و برداشت آزاد بیان کرد.

وی با بیان اینکه شرکت در سوگواره برای عموم آزاد است، افزود: آثار ارسالی باید مرتبط با موضوعات سوگواره باشد و شرکت کنندگان می توانند در بخش طراحی پوستر حداکثر ۵ اثر و در بخش کتیبه ۳ اثر به دبیرخانه سوگواره ارسال نمایند. هر شرکت کننده باید فایل آثار پوستر را با فرمت jpg و با کیفیت ۱۵۰ DPI و در اندازه ۷۰ * ۱۰۰ و درحالت چهار رنگ CMYK ارسال کند. همچنین شرکت کنندگان در بخش کتیبه نیز می‌توانند آثار خود را به صورت اورجینال حداکثر در ابعاد ۸۰ در ۱۲۰ به دبیرخانه ارسال نمایند.

قانع در خصوص نحوه شرکت در سوگواره گفت: شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت به نشانی WWW.Zibasazi_rasht.ir فایل فراخوان و فرم ثبت نام را دریافت و پس از تکمیل به صورت حضوری به دبیرخانه سوگواره واقع در روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت مراجعه و یا با پست الکترونیکی info@rasht-zibasazi.ir آثار خود را ارسال نمایند.

وی مهلت ارسال آثار را یکم شهریور الی دوازدهم شهریور ۱۴۰۰ اعلام و خاطر نشان کرد: بیست و چهارم شهریور آثار داوری و ۲۵ شهریور اختتامیه سوگواره خواهد بود.

لازم به ذکر است، هنرمندان می توانند جهت برقراری ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۳۰۲۷۷۵۱۲۰ تماس حاصل نمایند.