لزوم برقراری همکاری دو طرفه بین دولت و اصناف / ضرورت ارائه بسته حمایتی به اصناف در پی کاهش ساعات کار / اصناف تابع دستورالعمل کشوری است
لزوم برقراری همکاری دو طرفه بین دولت و اصناف / ضرورت ارائه بسته حمایتی به اصناف در پی کاهش ساعات کار / اصناف تابع دستورالعمل کشوری است

رشت - رشت - ایده آل خبر - محمد شکریه امروز در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با کرونا شهرستان رشت گفت: اصناف تابع دستورالعمل کشوری است

به گزارش ایده آل خبر – رئیس اتاق اصناف گیلان در این با اشاره به لازم الاجرا بودن ابلاغیه دستورالعمل کشوری مبنی بر کاهش فعالیت بازار اذعان داشت: متاسفانه در این ابلاغیه نیز مانند اکثر ابلاغیه های دیگر هیچگونه هماهنگی با اصناف انجام نشده است.

‏جلال الدین محمد شکریه خاطرنشان کرد: از آنجایی که شهرهای استان گیلان بسیار به هم نزدیک بوده و با توجه نزدیکی فاصله های بین شهری هیچ تضمینی به حضور مردم در شهرهای اطراف نیست بنابراین ضرورت داشت تا تعطیلی بازارها از ساعت ۱۸ در کل استان اعمال میشد.

وی با تاکید بر لزوم برقراری همکاری دوطرفه بین دولت و اصناف تصریح کرد: ۱۸۱ رسته شغلی مشمول کمک دولت نظام جمهوری است و ۴۵۰ شغل توسط اصناف گیلان ایجاد شده است بنابراین ضرورت دارد تا بسته حمایتی چون کاهش مالیات ، تعامل تامین اجتماعی با اصناف و حمایت بانکی در نظام وصول چک و… شامل حال اصناف و بازاریان گردد.

رئیس اتاق اصناف افزود: اصناف تابع دستورالعمل کشوری بوده و هست و همچون ادوار گذشته در همه بحران ها به خصوص در جنگ خط اول مصاف و کارزار بوده و همچنان در خط مقدم قرار دارد .

وی افزود: اصناف کشور ۷ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده که از این تعداد ۲۵۰ شهید گیلانی بوده اند.

شکریه با تاکید بر فشارهای اقتصادی وارده بر بخش خصوصی در کاهش ساعات کاری تصریح کرد: متاسفانه تمامی فشارها بر بخش خصوصی است و اگر بازار مرکز گیلان تعطیل شود آیا مردم شهر رشت به بازارهای اطراف گسیل نخواهند شد؟؟