لزوم توسعه امکانات و زیرساخت های انتقال خون و هلال احمر
لزوم توسعه امکانات و زیرساخت های انتقال خون و هلال احمر

رشت - ایده آل خبر - فرماندار رشت با تاکید بر اهمیت و نقش حیاتی سازمان انتقال خون و هلال احمر در هنگام بروز حوادث و سوانح بر لزوم توجه ویژه و توسعه امکانات و زیرساخت های انتقال خون و هلال احمر تاکید کرد.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ مهندس علی فتح اللهی، در جلسه بررسی مسائل و مشکلات انتقال خون و جمعیت هلال احمر استان گیلان که با حضور مهندس کوچکی نژاد نماینده شهرستان رشت و مدیران کل انتقال خون و هلال احمر استان برگزار شد، با اشاره به مشکل کاهش ذخیره بانک خون ناشی از شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: تامین خون و نحوه نگهداری از آن با استفاده از تکنولوژی جدید می تواند در راستای بهره وری و استفاده از این نعمت الهی بسیار اثرگذار باشد و در این راستا باید امکانات و تجهیزات مورد نیاز سازمان انتقال خون فراهم شود.
فرماندار شهرستان رشت با اشاره به نیاز سازمان انتقال خون به خودروی سیار مجهز به تجهیزات انتقال خون، تصریح کرد: در راستای جبران کمبود خون، باید هر چه سریعتر نسبت به تامین خودروی جدید سیار انتقال خون اقدام شود.
وی با اشاره به نقش پررنگ هلال احمر در تمامی وقایع و حوادث طبیعی و غیر طبیعی، خاطرنشان کرد: هلال احمر نقش تاثیرگذار و مهمی در روند توسعه هر منطقه داشته و حتی در تامین مایحتاج بسته های خوراکی آسیب دیدگان حوادث گوناگون و اسکان ضروری مسافرین و در راه ماندگان، شاهد نقش آفرینی برجسته هلال احمر هستیم هستیم.
مهندس فتح اللهی با بیان اینکه متاسفانه استان گیلان و شهرستان رشت علی رغم ارتقای امکانات در سال های اخیر همچنان عقب ماندگی هایی در زمینه امکانات و تجهیزات امدادی دارد، افزود: با توجه به اینکه رشت به عنوان مرکز استان به تمامی گیلانیان خدمات مختلفی را ارائه می دهد، لذا باید شرایط به گونه ای فراهم شود تا بالاترین امتیاز را در شاخص های مختلف را دارا باشد.
وی با اعلام آمادگی در راستای افزایش تعداد پایگاه های امداد و نجات در سطح بخش های تابعه شهرستان، افزود: نیازمندی ها ومشکلات پایگاه های امداد و نجات هلال احمر شهرستان رشت در قالب نشست های تخصصی پیگیری خواهد شد.
مهندس کوچکی نژاد نماینده شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره پیگیری های انجام پذیرفته در جهت جبران کمبودها و کاستی های هلال احمر گیلان، خاطرنشان کرد: با همه این پیگیری ها و اقدامات خوبی که در راستای رفع این کمبودها صورت پذیرفته، متاسفانه هلال احمر استان گیلان در قیاس با سایر استان ها همچنان دچار نقص هایی است که امیدواریم که هر چه زودتر رفع شود.
مهندس کوچکی نژاد همچنین با بیان اینکه حساسیت موضوع انتقال خون در هنگام بروز حوادث و سوانح بیشتر ملموس می شود، افزود: سازمان انتقال خون در استان گیلان جهت حفظ و نگهداری خون نیازمند امکانات بیشتر و تامین فضای مناسب در این راستا است.