ما قوی هستیم
ما قوی هستیم

مهدی پارسا رییس سازمان بسیج رسانه استان گیلان ما قوی هستیم جنگ که شروع شد، دشمن با تمام امکانات نظامی و حمایت های مالی و سیاسی ایالات متحده آمریکا، هم پیمانان غربی و عربی خود به مقابله با جمهوری اسلامی ایران برخاست. این مقابله به گونه‌ای تعریف شده بود که اثری از حکومت نوپای جمهوری […]

مهدی پارسا

رییس سازمان بسیج رسانه استان گیلان

ما قوی هستیم

جنگ که شروع شد، دشمن با تمام امکانات نظامی و حمایت های مالی و سیاسی ایالات متحده آمریکا، هم پیمانان غربی و عربی خود به مقابله با جمهوری اسلامی ایران برخاست.

این مقابله به گونه‌ای تعریف شده بود که اثری از حکومت نوپای جمهوری اسلامی ایران نباشد. طارق عزیز معاون نخست وزیر عراق در ابتدای جنگ تحمیلی در مصاحبه با روزنامه الثوره اعلام کرد که جنگ ما با ایران به دلیل تغییر نظام سیاسی ایران، تقسیم شط العرب یا اروندکنار و یا چند تکه کردن ایران نیست بلکه هدف، نابودی رژیم ایران است.

زمانی که عراقی‌ها در تهاجم سراسری به خاک کشورمان وارد استان خوزستان شدند این استان را به نام عربستان نامگذاری کردند، خرمشهر شد محمره، اهواز شد الاهواز، سوسنگرد، خفاجیه نام گرفت و سوغات عراقی ها در اشغال و یا حصر شهرهای جنوبی کشورمان چیزی جز جنایت، خرابی، آوارگی، اسارت، زخمی و شهید شدن مردم مظلوم و بی دفاع ما نبود.

پس از حمله عراق به خرمشهر و اشغال آن ، مردم خرمشهر به نمایندگی از ملت ایران به دفاع از آب و خاک این کشور پرداختند، هرچند عراقی هیچ رحمی به مردم این شهر و امکانات آن نکرد، به گونه‌ای که الکس افنای خبرنگار آسوشیتدپرس در مطلبی با اشاره به اینکه در شهر ۱۵۰ هزار نفر های به سختی می‌توان خانه‌ای را یافت که آثار گلوله و خمپاره در دیوارهای آن نباشد، به واقعیت موجود در شرایط جنگی بسیار شدید آن صحه گذاشت.

در این شرایط جنگی که دشمن با تمام توان به هدف نابودی نظام نوپای ایران برخواسته بود امام امت با آرامش روحی و مثال زدنی خود و با تکیه بر قدرت لایزال الهی فرمود؛ دزدی آمده و سنگی انداخته و ما تنبیه می کنیم. و با منطق الهی و پشت پا زدن به اندیشه‌های مادی و نگاه‌های ماتریالیستی غربی، ملت ایران را در عین فراخواندن به آرامش روحی ، به حضور در جبهه های مقابله با دشمن بعثی مورد حمایت ایالات متحده آمریکا فراخواندند. کمبود امکانات نظامی و دفاعی در دوران دفاع مقدس به گونه‌ای بود که هیچ یک از کشورهای همسایه به ایران کمک نکرده و از دادن تجهیزات نظامی و دفاعی به جمهوری اسلامی ایران خودداری کردند.

جنگی که به فرموده امام گنج بود، پس از سالها به درازا کشیدن که از جمله اتفاقات نظامی طولانی در قرن بیستم بود، با همه فراز و نشیب های خود به پایان رسید و الگوی مدیریت امام در کنار روحیه جهادی و منطق ولایت‌پذیری ملت موجب جاودانگی و حقانیت جمهوری اسلامی ایران شد. جمهوری اسلامی ایران در شرایطی که دوران دفاع مقدس را با کمترین امکانات نظامی و تحت تحریم جهانی همسایگان خود پشت سر گذاشته بود، با تکیه بر قدرت و منطق الهی سربلند از این آزمون بزرگ بیرون آمد.

مقاومت ملت، معادلات جنگ را برهم زد و دوران پسا جنگ فعلی آیینه ای است که فراروی جامعه جهانی قرار دارد. ملتی که روزی فروش وسیله غیرنظامی سیم خاردار را بر روی آن تحریم کرده بودند، امروز در دوران اقتدار و تحت تحریم و تهدید به حدی رسیده که موسسه مطالعات راهبردی هادسون در یکی از آخرین گزارش‌های سالانه خود که بر اساس متغیرهای قدرت ائتلاف سازی، نفوذ سیاسی و قدرت اقتصادی، کشورهای قدرتمند جهان را فهرست و رتبه بندی می کند، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان هفتمین قدرت جهانی دنیا معرفی کرده است.

همچنین در یکی از گزارش‌های موسسه آمریکن اینترست که بر اساس متغیرهایی چون نفوذ و تاثیرگذاری و قدرت نظامی و موشکی، کشورهای قدرتمند جهان را رتبه بندی می کند، ایران را پس از آمریکا، چین، ژاپن، روسیه، آلمان و هند هفتمین قدرت جهانی شناسایی و معرفی کرده است. از پایان جنگ تا امروز همه تجهیزات نظامی کشورمان به دست توانمند جوانان و متخصصان این سرزمین ساخته شده و حوزه‌های موشکی، هوافضا و برخی دیگر از ادوات و تجهیزات نظامی، ساخته و پرداخته نیروی انسانی بومی جمهوری اسلامی ایران است.

جنگ هشت ساله صرفاً یک قصه و روایت نیست، بلکه واقعیتی است که مسئله بودن و نبودن این سرزمین بزرگ را با همه داشته ها و سرمایه های مادی و معنوی آن تبیین می‌کند. ما خواستیم و توانستیم،و امروز با همه قدرتی که خدای متعال به ما داده به تمام عالم اعلام می کنیم که ؛ ما قوی هستیم.