مدیرعامل آبفای گیلان در جلسه فرمانداری انزلی:  تخصیص ۵۵ میلیارد تومان به پروژه های آب و فاضلاب انزلی از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری
مدیرعامل آبفای گیلان در جلسه فرمانداری انزلی:  تخصیص ۵۵ میلیارد تومان به پروژه های آب و فاضلاب انزلی از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری

مدیرعامل آبفای گیلان در جلسه فرمانداری انزلی: تخصیص 55 میلیارد تومان به پروژه های آب و فاضلاب انزلی از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری

 

 

ایده آل خبر _به گزارش دفتر روابط عمومی آبفا گیلان،سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به اینکه طرح جمع آوری و ساماندهی فاضلاب انزلی یک از اولویت های آبفای گیلان است افزود: با توجه به اقدامات خوب و سرمایه گذاری هایی که برای پروژه های این شهرستان شده نشاندهنده تمرکز بر شهرستان انزلی است.

وی همچنین اظهار داشت: تخصیص ۵۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به پروژه های آب و فاضلاب انزلی و همچنین استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ برای طرح فاضلاب انزلی، بیانگر اهمیت اجرای پروژه های فاضلاب در این شهرستان است.

مدیرعامل آبفای گیلان با تأکید بر کیفیت آب شرب انزلی تصریح کرد: با توجه به تأمین آب شرب این شهرستان از تصفیه خانه بزرگ آب گیلان از کیفیت بالایی برخوردار بوده و با بهره برداری از مدول دوم این تصفیه خانه ۳ مترمکعب بر ظرفیت تولید آب افزوده و فشار متعارف آب در شبکه توزیع نیز تأمین خواهد شد.

مدیرعامل آبفای گیلان در ادامه یادآور شد: با توجه به فرسودگی شبکه توزیع آب در برخی نقاط و لزوم اصلاح شبکه به منظور تأمین و توزیع آب با کیفیت و مناسب، انتظار می رود بخشی از اعتبار مورد نیاز در کمیته برنامه ریزی شهرستان تصویب و تأمین گردد.

در ادامه دکتر حیدری آزاد فرماندار شهرستان انزلی با اشاره به مشکل افت فشار آب در برخی مناطق شهری بر ضرورت توسعه شبکه تأکید کرد و افزود: قدمت بالای شبکه در غازیان نیز نیازمند اصلاح ، بازسازی و بهسازی است که امیدواریم تدابیر لازم برای رفع مشکلات اتخاذ گردد.

وی همچنین با بیان اینکه انزلی از شهرهای پیشرو در اجرای طرح فاضلاب است ابراز خرسندی نمود و ضمن تقدیر از تلاش مجموعه آبفای گیلان برای این امر، تصریح کرد: انتظار داریم با تسریع در اجرای پروژه ها، پروژه های نیمه تمام و راکد ، فعال شده و به بهره برداری برسد و شبکه های فاضلاب بهداشتی نیز تکمیل گردد.

فرماندار شهرستان انزلی به حضور گردشگران در تابستان اشاره کرد و خواستار افزایش دبی آب شهرستان انزلی با توجه به پیک مصرف در زمان حضور مسافران شد.

گفتنی است این بازدید در راستای اجرای بخشنامه استاندار گیلان مبنی بر حضور موثر مدیران کل در شهرستانها به منظور بررسی مشکلات حوزه آبرسانی و اجرای طرحهای فاضلاب شهرستان صورت گرفت که ضمن بازدید از پروژه ها و تأسیسات شرکت ، مدیرعامل آبفای گیلان در دیدار چهره به چهره با شهروندان پاسخگوی مشکلات آنان در حوزه آب و فاضلاب بود .