مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان خبرداد رشد ۴/۲ درصدی مصرف انرژی نسبت به سال گذشته
مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان خبرداد رشد ۴/۲ درصدی مصرف انرژی نسبت به سال گذشته

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان خبرداد رشد 4/2 درصدی مصرف انرژی نسبت به سال گذشته

 

لیلا پاکیزه _صبح امروز جمشید طالبی در آئین نکوداشت روز خبرنگار با گرامیداشت یاد شهید صارمی در سخنانی بیان داشت: خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه و بیان عملکردها گام بر میدارند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گیلان تصریح کرد: شرکت توزیع برق گیلان دارای ۱۴۵۰۰۰۰ هزار مشترک  است و در گیلان ۲۵۵۶ روستای برق دار وجود دارد، به عبارتی در استان گیلان روستای بالای ده خانوار که مجوز منابع طبیعی داشته باشد بدون برق وجود ندارد.

وی با قدردانی ازکلیه مشترکین که در راستای مدیریت مصرف برق گام برمیدارند خاطرنشان کرد:به همت شرکت توزیع برق گیلان  در تابستان سال جاری استان حداقل خاموشی ها را پشت سر گذاشت.

مدیرعامل شر کت توزیع برق گیلان گفت: درسال گذشته اوج مصرف برق در ۹ مرداد بوده و تا الان بیشترین پیک را باز در تاریخ ۹ مرداد ۹۸ داشتیم.

طالبی در خصوص میزان مصرف برق مشترکین اذعان داشت: در چهارماهه ابتدای سال ۱۴۸۰۲ کیلو وات مصرف انرژی برق داشتیم که در مقایسه با سال گذشته ۴/۳ درصد رشد در مصرف انرژی داشته ایم.

وی افزود: صنعت برق برپایه وصول مطالبات است و هرقدرمیزان وصول مطالبات بیشترباشد خدمات رسانی بهتر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان در خصوص پروژه های قابل افتتاح در سالجاری تصریح کرد: ۴۵۵ پروژه با اعتباری ۵۴میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان آماده افتتاح داریم که یکی ازپروژه های بسیار مهم صنعت برق حذف قبوض است و ارائه بهای برق مصرفی به صورت الکترونیکی است.

صدور قبوض الکترونیکی از ابتدای مهرماه

معاون فروش و خدمات مشترکین درخصوص حذف قبوض کاغذی اذعان کرد: همزمان با روز ملی مدیریت مصرف  در ۱۹ خرداد ۹۸  وزیر نیرو طرح ملی حذف کاغذ با هدف ارتباط دوسویه در راستای کاهش هزینه های وارده، جلوگیری از مراجعات حضوری و … را مطرح نمودند و قرار برآن شد تا قبض هاو بهای برق مصرفی به صورت الکترونیکی و به صورت پیامک برای مشترکین صادر گردد.

اسماعیل هنرمند با اشاره بر صدور بیش از ۸/۵ میلیون قبض در گیلان بیان داشت: با توجه به تورم های کنونی و مشکل کاغذ، شرکت توزیع برق با صدور قبوض کاغذی هزینه های زیادی را متحمل میشد، بنابراین  وزارت نیرو از اول خرداد با برقراری زیرساختها اقدام  به جمع آوری شماره همراه مشترکین کرد.

وی از طراحی اپلکیشن ثبت شماره همراه در سایت شرکت گیلان توزیع برق گیلان خبر داد و گفت: حجم شماره موبایل های ثبت شده درسیستم فوق حدود ۶۵ درصد است که با سرعت ثبت شماره موبایل ها تا اوایل مهر نسبت به صدور قبوض الکترونیکی اقدام خواهد شد.