مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان خبر داد تشکیل دو کمیته فرهنگی و خبری و اطلاع رسانی در گیلان به مناسبت چهلمین سالروز برپایی نمازجمعه در کشور
مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان خبر داد تشکیل دو کمیته فرهنگی و خبری و اطلاع رسانی در گیلان به مناسبت چهلمین سالروز برپایی نمازجمعه در کشور

مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان خبر داد تشکیل دو کمیته فرهنگی و خبری و اطلاع رسانی در گیلان به مناسبت چهلمین سالروز برپایی نمازجمعه در کشور

لیلا پاکیزه _عادلی در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالروز برپایی نمازجمعه در کشور بعد ازپیروزی انقلاب بیان داشت: ۵ مرداد امسال چهلمین سالروز برپایی نمازجمعه در کشور در بعداز انقلاب است.

مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان با تاسی از احادیث و روایات نبوی و دیدگاههای امامین انقلاب خاطرنشان کرد: از سخنان امامین معصومین و رهبر انقلاب می توان به تاثیر گذاری نماز جمعه دست  یافت.

وی افزود: امسال همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب و چهلمین سالروز برپایی نماز جمعه ستادی در کشور و به تبع آن در استانها و شهرها و شهرستانها تشکیل شد که رئیس ستاد نماز جمعه استان نماینده ولی فقیه و در شهرستانها به ریاست امام جمعه اداره می شود.  در ستاد مرکز  ۶ کمیته تشکیل شده است.

ولی عادلی با تاکید بر تشکیل دو  کمیته در استان گیلان خاطرنشان کرد: در استان گیلان دو کمیته فرهنگی و  کمیته خبری و اطلاع رسانی تشکیل شد،  که خبرنگاران استان در کمیته خبری با ایجاد موج خبری در فضای رسانه ای استان و پوشش خبر نماز جمعه در سراسر استان می توانند بسیار تاثیر گذار باشند.

مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان گیلان در بیان اهداف و سیاستهای ابلاغی ستاد فوق خاطرنشان کرد: جریان سازی پیرامون باز آفرینی هویت نمازجمعه، ارتقای ظرفیت هدایت گری نهاد جمعه دو هدف مهم این ستاد است.

عادلی اذعان در خصوص سیاستهای برپایی چهلمین سالروز نماز جمعه بیان داشت: معرفی کا رکردهای نماز جمعه، تشویق نهادهای نمازجمعه، اصلاح نگرش مردم و تقویت دیدگاه مردم ازنمازجمعه، قدرشناسی از ائمه جمعه، معرفی  ابتکارات ائمه جمعه، بازشناسی جایگاه نمازجمعه، تببین دیدگاههای امامین در نمازجمعات، تجلیل از مفاخر و چهره های برپایی نماز جمعه در طول ۴۰ سال گذشته از اهم سیاستهای ستاد چهلمین سال برپایی نماز جمعه است.

وی افزود: نخبگان، مردم مرجع اثر گذارو جوانان از مخاطبین این ستاد هستند.

مدیر دفتر از ادامه برنامه های ستادفوق تا دهه فجر خبرداد و گفت: در این ستاد ویژه برنامه های استانی و سراسری داریم، که البته بخشی از این برنامه ها انجام شده از جمله برنامه ای  ۲۶ تیرماه در تهران با حضور ۹۰۰ ائمه جمعه کشور در راستای تجدید پیمان با معمار کبیر انقلاب و دیدار با مقام معظم رهبری برگزار شد .

عادلی تصریح کرد: تشکیل شورای فرهنگ عمومی با موضوع برپایی نماز جمعه و تشکیل شورای اداری استان که یکی از محورهای آن ارائه عملکرد توسط ائمه جمعه و جلب نظرات و پیشنهادات ، تشکیل هیئت های اندیشه ورز و برخورداری از نقطه نظرات با هدف ارتقای کیفیت نماز جمعه است.

وی در خصوص برنامه های پیش رو تا ۵ مرداد در نمازجمعه‌های استان و شهرستانها گفت: آذین بندی فضای نماز جمعه، دیدار با نماینده ولی فقیه، دیدار با خانواده شهدا، تجلیل از ائمه اثر گذار فقید و خانواده های آنان، ارتقا فضای نماز جمعه ها، تجلیل از ائمه جمعه منفک شده به دلیل کهولت سن و…، برپایی ایستگاههای صلواتی، توزیع هدایایی تبلیغاتی، برپایی نمایشگاهها در مکانهای برگزاری نمازجمعه و …. از اهم برنامه هایی است که در سطح استان در نهادهای نمازجمعه در این ایام برگزار خواهد شدِ

عادلی در خصوص عدم اتمام پروژه مصلی شهرستان انزلی اذعان داشت:برخی ازطرحها بدون نظر کارشناسی به مرحله اجرا درآمده از جمله طرح مصلی بندر انزلی که این طرح بسیار وسیع دیده شد و با توجه به کمبود بودجه و طبق نظر کارشناسان چون این پروژه بسیار پرهزینه است قرار شد که بخش ضروری و مورد لزوم تکمیل و مابقی نیز به مرور به اتمام رسد.

مدیر دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان خاطرنشان کرد: مصلی رودسر و املش به  اتمام رسیده مصلی شفت بیش از ۶۰ درصد، مصلی فومن۹۰ درصد، مصلی سنگر ۷۰ درصد، بندر انزلی و رضوانشهر هر کدام ۵۰ درصد  پیشرفت کار داشته اند. مصلی لنگرود خیلی کند بود و تاکنون ۱۶ درصد پیشرفت داشته است.

وی با اشاره تشکیل ۳۵ نماز جمعه در سطح گیلان خاطرنشان کرد: ۴ بخش رودبنه، ضیابر جیرنده و رانکو متقاضی تشکیل نمازجمعه اند.