مراسم افتتاح ارتقای ۱۲ سایت WLL به تلفن همراه روستاهای شهرستان رودبار
مراسم افتتاح ارتقای ۱۲ سایت WLL به تلفن همراه روستاهای شهرستان رودبار

مراسم افتتاح ارتقای 12 سایت WLL به تلفن همراه ،با حضور آقای محمد صالح ضیائی فرماندار شهرستان رودبار ،دکتر جمالی نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی ،مهندس توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ،مهندس آموئی مدیر مخابرات منطقه گیلان و جمعی از بخشداران و مدیران استانی ،در مرکز دشتویل شهرستان رودبار برگزار گردید.

ایده آل خبر _مراسم افتتاح ارتقای ۱۲ سایت WLL به تلفن همراه ،با حضور آقای محمد صالح ضیائی فرماندار شهرستان رودبار ،دکتر جمالی نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی  ،مهندس توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ،مهندس آموئی مدیر مخابرات منطقه گیلان و جمعی از بخشداران و مدیران استانی ،در مرکز دشتویل شهرستان رودبار برگزار گردید.
به گزارش دفتر روابط عمومی مخابرات منطقه گیلان ،مهندس توکلی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت:در حال حاضر با برنامه ریزی و اقدامات انجام شده ،۸۴ میلیارد ریال پروژه ارتباطی در شهرستان رودبار افتتاح و به بهره برداری رسیدکه این پروژه شامل ارتقای ۱۲ سایت ارتباطی از WLL به GSM در مناطق روستایی و گردشگری برای بهبود و ارتقای شبکه تلفن همراه روستایی به نسل دوم است.
وی با اشاره به ارتقای سایت های موجود در روستاهای انبوه، دشتویل ،گلنکش،ویه،حلیمه جان ،اسک ول ک،آغوزین، استخرکوه،دارستان،جمشیدآباد،سیاه رودپشته و پارودبار گفت:با این افتتاح مشترکین تلفن های بی سیم روستاییWLL در ۴۲ روستای این شهرستان از پوشش تلفن همراه نیز برخوردار می شوند.
دکتر جمالی نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش مجموعه ICT در ارتقای جایگاه شهرستان گفت:شهرستان رودبار با توجه به اقلیم کوهستانی در مسیر ترانزیت بوده و گردشگران زیادی در فصول مختلف سال در این شهرستان حضور دارند که ارائه خدمات و سرویس های ارتباطی و اینترنت پر سرعت از ضروریات این شهرستان می باشد.
مهندس آموئی مدیر مخابرات منطقه گیلان با اظهار خرسندی از حضور در شهرستان رودبار اظهار داشت:مخابرات از سال ۸۸ خصوصی شد و هر چه درآمد داشته باشیم هزینه می کنیم ،بودجه ما تعریف شده است و ما تجهیزات را به صورت دلار خریداری می کنیم که متاسفانه تحریم ها و سرقتها بسیار آسیب زا بوده اند.در سال ۱۳۹۶ ما سایت های WLL را به ۲G تبدیل نمودیم . در سال ۹۶،چهارصد  دستگاه کافوی نوری وارد کردیم که بیش از۵۰۰میلیارد تومان هزینه شده و این کافوها خودش مرکز است هم VOICE  و هم اینترنت است .
مدیر مخابرات منطقه گیلان ضمن اشاره به طرح جدید فیبر نوری اظهار داشت:طرح جدید فیبر نوری به طول ۱۰۵ کیلومتر از توتکابن شروع و تا اسپیلی دیلمان سیاهکل ادامه خواهد داشت ، این پروژه بزرگی است که پیمانکار نیز انتخاب گردیده و به زودی شروع به کار خواهد نمود.