مراسم افتتاح ارتقای ۹ سایت WLL  به GSM در روستاهای شهرستان رودسر
مراسم افتتاح ارتقای ۹ سایت WLL  به GSM در روستاهای شهرستان رودسر

_مراسم افتتاح ارتقای 9 سایت WLL به تلفن همراه در روستاهای (ماچیان،کاکرود،سجیران،مومن زمین، طاهرسرا،بلترک، بزکویه، جواهردشت و جیرکل ) با حضور مهندس آموئی مدیر مخابرات منطقه گیلان ، مهندس توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ،دکتر عباسی نماینده مردم شهرستان رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی برگزار گردید .

  ایده آل خبر _مراسم افتتاح ارتقای ۹ سایت WLL  به تلفن همراه در روستاهای (ماچیان،کاکرود،سجیران،مومن زمین، طاهرسرا،بلترک، بزکویه، جواهردشت و جیرکل ) با حضور مهندس آموئی مدیر مخابرات منطقه گیلان ، مهندس توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ،دکتر عباسی نماینده مردم شهرستان رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی برگزار گردید .
به گزارش دفتر روابط عمومی مخابرات منطقه گیلان ،مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هدف افتتاح این گونه طرح ها را الکترونیکی نمودن روستاها و استفاده از تکنولوژی های نوین در راستای زندگی بهتر برشمرد و گفت:در حال حاضر با برنامه ریزی و اقدامات انجام شده ،۶۳ میلیارد ریال پروژه ارتباطی در شهرستان رودسر افتتاح و به بهره برداری رسید و با این افتتاح ،مشترکین تلفن های بی سیم روستاییWLL در ۸۲ روستای  این شهرستان از پوشش تلفن همراه نیز برخوردار خواهند شد.
مدیر مخابرات منطقه گیلان ضمن اشاره به مزیت های کافوهای نوری اظهار داشت:در سال ۹۶ و ۹۷ بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان کافوی نوری توسط مخابرات منطقه گیلان خریداری شده که به تناسب نیاز ارتباطی در شهرستان ها توزیع خواهد شد که  تعداد۲۰ دستگاه  کافوی نوری با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان را  در شهرها و روستاهای رودسر راه اندازی نمودیم .
مهندس آموئی افزود:غالبا کافوی نوری در روستاها برای بهبود شرایط کابلی و نزدیک شدن مشتری برای اینترنت پرسرعت قرار داده می شود . وی اجرای پروژه فیبر نوری در زمینه توسعه یافتگی شهر را تاثیرگذار خواند و ضمن اشاره به خصوصی بودن مخابرات گفت: مخابرات یک شرکت خصوصی است و از بودجه های دولتی استفاده نمی کند.
در ادامه ،دکتر عباسی نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:از مدیران مخابرات و فناوری اطلاعات تقاضا دارم که در حداقل زمان ممکن مشکلات مخابراتی را برطرف نمایند.ایشان ضمن اشاره به مشکلات آنتن دهی در مسیر جاده ها و مسیرهای کوهستانی مانند اشکورات ،خواستار پیگیری و رفع چنین مشکلاتی شد.