مراسم تقدیر از قهرمانان المپیکی گیلان توسط فرماندار رشت
مراسم تقدیر از قهرمانان المپیکی گیلان توسط فرماندار رشت

رشت - ایده آل خبر - در مراسمی با حضور دکتر حمید رضا امام پناهی فرماندار رشت، حسینی رئیس هیات ناشنوایان گیلان و مسئولین هیات، مدال آوران بیست و چهارمین دوره المپیک تابستانی ۲۰۲۱ ناشنوايان در برزیل ، تجلیل شدند.


به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی هیات ورزشهای ناشنوایان استان گیلان – فرماندار رشت، ورزشکاران افتخار آفرین و مدال آور گیلانی شرکت کننده در المپیک ناشنوایان را الگویی برای سایر جوانان دانست و ضمن تاکید بر نقش حمایتی خانواده ها در پرورش قهرمانانی که سفیران فرهنگ و مردم گیلان در سطح جهان هستند، اظهار داشت: با توجه به استعدادهای درخشان و فراوان جوانان در رشته های گوناگون ورزشی، ضرورت دارد تا دستگاه های مرتبط با استعداد یابی، ضمن حمایت های لازم، زمینه استمرار افتخارآفرینی این عزیزان در رقابتهای آینده را فراهم کنند.
نماینده عالی دولت در مرکز استان با اشاره به ارتقای چهار پله ای و کسب رتبه سوم کاروان ورزشی کشورمان در المپیک تابستانی ناشنوایان ۲۰۲۱ کاشیاس دوسول برزیل، از تلاشهای غیرتمندانه ورزشکاران گیلانی حاضر در این رقابتها تقدیر کرد.
همچنین در ابتدا سید محسن حسینی رییس هیات ورزش ناشنوایان گیلان با ارائه گزارشی از وضعیت مسابقات اظهار داشت: بازی های المپیک ۲۰۲۱ ناشنوایان از ۱۱ اردیبهشت ماه سالجاری در کاشیاس دوسول برزیل با حضور ۴۷۰۰ ورزشکار از ۸۰ کشور آغاز شد که در این دوره از مسابقات، تیم ملی ایران با ۷۵ شرکت کننده در ۸ رشته ورزشی با غلبه بر حریفان خود به مقام سوم دست یافتند.
در پایان این مراسم از مرتضی رضا صفت دارنده مدال طلا تیمی و نقره رشته تکواندو، کامران رضایی نژاد دارنده مدال برنز رشته کاراته و ایمان محبی بازیکن تیم ملی فوتبال ناشنوایان المپیک ناشنوایان ۲۰۲۱ برزیل توسط فرماندار رشت تجلیل به عمل آمد.
گفتنی است لیاقت جو دبیر هیات،استاد رجبی مربی تکواندو و حسین اختیاری کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشور نیز در این دیدار صمیمانه حضور داشتند.