مسئول بسیج رسانه استان خبر داد فعالیت انجمن بانوان خبرنگار در گیلان
مسئول بسیج رسانه استان خبر داد فعالیت انجمن بانوان خبرنگار در گیلان

مسئول بسیج رسانه استان خبر داد فعالیت انجمن بانوان خبرنگار در گیلان

لیلا پاکیزه _عصر امروز  مسئول بسیج رسانه استان با حضور در دفتر هفته نامه طاهر به دیدار اولین بانوی فعال عرصه رسانه استان گیلان رفت

مهدی پارسا ضمن اظهار خرسندی در دفتر هفته نامه ظاهر بیان داشت: با وجود ۴۰۰ رسانه در گیلان و فعالیت بیش از ۵۰۰ خبرنگار به طور حتم نظرات و عقاید افراد بسیار متفاوت است اما هدف همه ما توسعه و دستیابی به اهداف بلندپایه نظام است.

مسئول بسیج رسانه استان گیلان با تاکید بر اینکه پیشکسوتان عرصه رسانه عامل به رعایت خط قرمزها هستند، تصریح کرد: بانوان مجرب عرصه رسانه از لحاظ تجربه و رعایت نکات اخلاقی بسیار فعال تر از دیگر خبرنگاران هستند.

وی با اشاره به غنای بالای فرهنگی گیلان افزود: استان گیلان جز اولین ها درفعالیت رسانه ای است، روزنامه جنگل که براي اعلام ايدئولوژي  و اطلاع‌رساني نهضت جنگل به مردم با چاپ سنگي و هفته‌اي يک بار به مديريت حسين کسمايي چاپ مي‌شد..

مهدی پارسا با تاکید بر فعالیت خود در رسانه های گوناگون استان خاطرنشان کرد: در فعالیت رسانه ای آنچه مهم به نظر می رسد، علاقه مندی و عرق داشتن به اینگونه فعالیتهاست،به عبارتی انسان باید عاشق کار خبر و اطلاع رسانی باشد تا بتوانند در این زمینه موفق گردد.

مسئول بسیج رسانه گیلان افزود: در حوزه مطالبه گری رسانه ها بسیار ضعیف عمل می کنند. عدم وجود استاندار،  مشکلات زیست محیطی، سواحل و…. از اهم مشکلات استان می باشد.که کمتر بدان ها پرداخته می شود.

وی از فعالیت انجمن بانوان خبرنگار در گیلان خبر داد و گفت: هدف از راه اندازی این انجمن انجام کار های ارزشمند در حوزه مطالعه گری است،بناب این شایسته است تا از تجارب ارزنده بانوان پیشکسوت از جمله سرکار خانم میربازغ استفاده شود.

مهدی پارسا به ابلاغ برنامه‌های بسیج رسانه استان اشاره و اذعان کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی خبرنگاران، راه‌اندازی شبکه خبرنگاران و عکاسان استان، برگزاری و راه‌اندازی اردوهای جهادی و اصحاب رسانه و برگزاری یادواره شهدای رسانه … از اهم برنامه‌های بسیج رسانه در سال جاری خواهد بود.

در ادامه سیده کبری میربازغ به بیان مشکلات عرصه رسانه مکتوب پرداخت و با تاکید برکاهش فعالیت نشریات اصولگرا در گیلان خاطرنشان کرد:  همه افتخار من این است که نشریه هفته نامه طاهر  یک نشریه اصولگراست، اما هرگز مخالف فعالیت اقدامات نشریات اصلاح طلب نبوده و نیستم.

مدیر مسئول هفته نامه طاهر از حمایت دولت اصولگرا از نشریات اصلاحاتی سخن گفت و تصریح کرد: امروز به نشریات اصولگرا خصوصا در گیلان توجه چندانی نمی شود.

وی در اشاره به مشکلات مالی موجود در هزینه چاپ روزنامه های محلی یادآور شد: نشریه طاهر با درآمدی های شخصی و بدون دریافت هرگونه حمایتی تامین می گردد، اما با همه این مسائل برای کار کردن در عرصه مطبوعات باید عاشق بود و تا زمانی که نفس داشته باشم کار و فعالیت رسانه ای خود ادامه خواهم داد.