مصوبه شورا توسط فرمانداری رشت ابطال نشده است / برگزاری جلسه استیضاح شهردار رشت در روز چهارشنبه
مصوبه شورا توسط فرمانداری رشت ابطال نشده است / برگزاری جلسه استیضاح شهردار رشت در روز چهارشنبه

رشت - ایده آل خبر - رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: برخلاف مباحثی که برخی از پایگاه های خبری با مضمون ابطال و غیر قانونی خواندن تصمیم شورا پیرامون استیضاح شهردار رشت اعلام کرده اند ، ایراد فرمانداری رشت به مصوبه شورا فقط یک ایراد شکلی و ابهام است .

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت ، محمد حسین واثق کارگرنیا ، امروز در بیست و نهمین جلسه علنی شورای رشت در ساختمان جلسات شورا با تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم ( ع) اظهار کرد: پیشوای هفتم شیعیان امام موسی کاظم (ع) نیز برای احیای فرهنگ و ارزش های اسلامی تلاش های فراوانی داشتند و به فرهنگ صبر و مقاومت در راه اسلامی معنای کامل بخشیدند.

وی با تبریک پیشاپیش مبعث حضرت رسول اکرم (ص) افزود: با توجه به اینکه اعضای شورای رشت از پاسخ های شهردار رشت قانع نشده بودند قرار بود جلسه امروز شورا با دستور کار بررسی استیضاح شهردار رشت برگزار شود اما به واسطه ابهامی که در نامه فرمانداری رشت به شورا اعلام شد استیضاح شهردار به جلسه دیگری موکول شد.

کارگرنیا با تاکید به اینکه از سوی فرمانداری رشت یک ابهام به مصوبه شورا اعلام شده است تصریح کرد: برخلاف مباحثی که برخی از پایگاه های خبری با مضمون ابطال و غیر قانونی خواندن تصمیم شورا پیرامون استیضاح مطرح کرده اند ، این موضوع واقعیت ندارد و فرمانداری فقط ایرادی را در این باره اعلام کرده است .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه طی چندین سال از عمر شورای شهر در رشت، در هیچ مقطعی صورتجلسات به همراه طرح سوال به فرمانداری ارسال نمی شد افزود: همیشه مصوبات به فرمانداری ارسال می شد و همین کفایت می کرد.

کارگرنیا با احترام به نظر فرمانداری رشت بیان کرد: با توجه به ابهامی که برای فرمانداری رشت درباره روال استیضاح وجود دارد ، مدارک و مستندات به فرمانداری ارسال می شود و جلسه استیضاح امروز لغو و پس از پاسخ جلسه تطبیق فرمانداری ، جلسه استیضاح را برگزار می کنیم.

وی با قرائت بخشی از آئین نامه شوراها پیرامون استیضاح شهرداران افزود: اگر در عملکرد شهردار ابهاماتی برای شورا وجود داشته باشد ، موارد را به صورت شفاف به شهردار اعلام می شود که در هیچ کجای قانون نیامده است حتما این شفافیت باید مکتوب باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه طرح سوال باید به صورت مکتوب به شهردار ارسال شود گفت: چنانچه شورا از پاسخ های شهردار رشت قانع نشوند مجددا طی جلسه ای با حضور شهردار جلسه استیضاح برگزار و پاسخ های شهردار مجددا بررسی می شود‌.

کارگرنیا با بیان اینکه بر اساس قانون ، اگر اعضای شورا باز هم از پاسخ های شهردارقانع نشدند جلسه استیضاح برگزار می شود گفت: بر اساس قانون زمان برگزاری جلسه استیضاح در اختیار رئیس شورا است.

وی با اشاره به اینکه فرمانداری رشت اعلام کرده است که مستندات مفاد مورد تذکر شورا به شهردار رشت به فرمانداری رشت ارسال شود افزود: در هیچ کجای قانون به این موضوع که شورا باید در برابر عدم اقناع شدنش مستندات به فرمانداری ارائه کند اشاره نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به وضعیت پل های عابر پیاده رشت به عنوان یکی از سوالات مطرح شده پیرامون عملکرد شهردار اشاره کرد و گفت: شهردار رشت اعلام کرد که فقط چند مورد از پل ها خراب است و مابقی اصلاح شده اند و این در صورتی است که طی بازدید به عمل آمده از وضعیت پل های عابر پیاده ، این پاسخ شهردار رشت واقعیت نداشت و همچنین با توجه به اینکه شهردار رشت مدعی شده است که ۱۹۶ پرونده مربوط به ایثارگران شاغل در شهرداری رشت به استانداری گیلان با هدف تعیین تکلیف ارسال شده است که این موضوع نیز طی استعلام از استانداری گیلان ، مشخص شد واقعیت ندارد.

کارگرنیا با بیان اینکه ده روزه بابت ابلاغ جلسه استیضاح به شهردار رشت فرصت داریم افزود: از فرماندار رشت تقاضا داریم تا در فرصت قانونی نسبت به تشکیل جلسه تطبیق و ارسال پاسخ فرمانداری به شورا اقدام کنند تا بتوانیم در موعد قانونی نسبت به برگزاری جلسه استیضاح اقدام کنیم .