معاون وزیر صمت در همایش تقدیر از تولید کنندگان نمونه مطرح کرد  تولید و تامین قطعات مورد نیاز تولیدکنندگان یکی از اهداف مهم وزارت صمت است
معاون وزیر صمت در همایش تقدیر از تولید کنندگان نمونه مطرح کرد  تولید و تامین قطعات مورد نیاز تولیدکنندگان یکی از اهداف مهم وزارت صمت است

معاون وزیر صمت و مدیرعامل تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کشور گفت: در حال حاضر سهم صنعت از اخذ تسهیلات بانکی کشور 27دصد این در حالیست که این سهم باید به میزان واقعی اش که 40درصد است افزایش یابد.

ایده آل خبر _عباس تابش امروز در همایش تقدیر از تولیدکنندگان و صنعتگران نمونه گیلان که در سالن اجتماعات بانک کشاورزی رشت برگزار شد، با ابراز خرسندی از حضور در استان سرسبز گیلان گفت: گیلان ظرفیت های بسیار خوبی در بخش تولید دارد که بهره برداری بیشتر از آنها می تواند گامی موثر در سرعت بخشیدن به اهداف اقتصادی کشور باشد.

وی افزود: کشور ایران دارای تمدن و فرهنگی غنی است و باید با استفاده از این پتانسیل ارزشمند در جهت ارتقای فرهنگ استفاده از کالای داخلی اقدامات موثرتری انجام دهیم.

تابش تامین سلایق مردم را یکی از مولفه های اصلی کشف بازارهای جدید عنوان کرد و افزود: حفظ بازارهای هدف کسب شده، تولید کالاهای صادرات محور باید مد نظر تولید کنندگان کشور باشد.

وی تولید و تامین قطعات مورد نیاز تولیدکنندگان را یکی از اهداف مهم مورد نظر وزارت صمت دانست و گفت: به همین منظور از همه تولید کنندگان خواسته شده است تا قطعات خارجی را که برای تولید کالاهایشان نیاز دارند برای شرکت های دانش بنیان بفرستند تا با بهره گیری از دانش فنی کشور بتوانیم نیاز تولیدکنندگان را برای خرید این قطعات از کشورهای خارجی رفع کنیم.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه در حال حاضر بانکها با بخش صنعت کشور همکاری دارند اما برای خیز برداشتن بخش تولید و صنعت به سمت توسعه روزافزون نیاز است تا این همکاری ها چند برابر  شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر سهم صنعت از اخذ تسهیلات بانکی کشور ۲۷دصد این در حالیست که این سهم باید به میزان واقعی اش که ۴۰درصد است افزایش یابد.

وی افزود: در شرایط کنونی اقتصادی کشور نباید ظرفیتهای واحدهای صنعتی لنگ تسهیلات بانکها باشد و از فعالیت بخشی از آنها صرفنظر کرد بلکه باید در جهت بهره گیری از این ظرفیت ها در جهت افزایش تولید کالا و همچین اشتغالزایی فکرهای اساسی و ویژه اندیشیده شود.