معرفی قطعه زمین مناسب جهت احداث بیمارستان جامع در رشت
معرفی قطعه زمین مناسب جهت احداث بیمارستان جامع در رشت

 رشت-ایده ایده آل خبر - فرماندار رشت از تشکیل کمیته ای جهت کارشناسی و معرفی زمین در راستای راه اندازی و احداث بیمارستان جامع در شهرستان رشت خبر داد.

 

به گزارش ایده آل خبر به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، مهندس علی فتح اللهی در نشست هماهنگی و پیگیری جهت احداث و راه اندازی بیمارستان جامع استان گیلان با اشاره به عدم توازن میزان نرخ رشد جمعیتی کشور در دهه ۶۰ با میزان افزایش و توسعه ی زیرساخت های مورد نیاز، اظهار داشت: با توجه اینکه جمعیت کشور و به تبع آن جمعیت استان و شهرستان به سمت سالمندی در حال حرکت است، نیاز است با برنامه ریزی دقیق به دنیال تامین زیرساخت های بیمارستانی و پزشکی برای آینده باشیم.

وی با اشاره به جذاب بودن استان گیلان برای گردشگران و مهاجرین، گفت: با توجه به اینکه هر ساله شاهد افزایش مهاجرت های فصلی و دائمی به استان گیلان هستیم، باید زیرساخت های لازم از جمله زیرساخت های درمانی و پزشکی نیز متناسب با افزایش جمعیت، ارتقا یابد.

فرماندار شهرستان رشت  ادامه داد: در همین راستا در سال های اخیر چند بیمارستان خصوصی در سطح شهرستان راه اندازی شده است، اما با وجود این همچنان خلا وجود یک بیمارستان جامع و کامل در سطح شهرستان که خدمات  درمانی در زمینه های مختلف را به صورت یک جا ارائه دهد، در سطح شهرستان احساس می شود.

وی با بیان اینکه استان گیلان استحقاق داشتن چنین بیمارستان جامع و کامل را دارد، افزود: با توجه به نیاز موجود و پیگیری متخصصین پزشکی و اقدامات انجام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی در این خصوص، باید شرایط و نیازمندی های مرتبط شناسایی و مشکلات و موانع مربوطه برطرف شوند تا با در نظر گرفتن ظرفیت های موجود برای ایجاد چنین مرکزی اقدام لازم صورت پذیرد.

مقام عالی دولت در مرکز استان تامین سلامت جامعه و ایجاد امنیت و آرامش فکری و روحی شهروندان را از بزرگ ترین دستآوردهای ساخت بیمارستان جامع خواند و افزود: ارائه زمین مناسب جهت احداث این بیمارستان نخستین مرحله انجام این پروژه است و در همین راستا کمیته ای تخصصی جهت انتخاب زمین مناسب بر مبنای ویژگی های دسترسی مناسب ، مقوله های زیست محیطی و سایر استانداردهای کارشناسی شده، راه اندازی و در مدتی محدود موظف به معرفی آن خواهد بود.

مهندس فتح اللهی با اشاره به سیاست دولت در راستای اجرایی شدن پروژه های بزرگ و ماندگار که دارای منافع عام  در سطح کشور، خاطرنشان کرد: باید دراین زمینه از ظرفیت آقای دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور، استاندار، نمایندگان محترم مجلس و پزشکان متخصصی که برای فراهم کردن بستر کار، اعلام آمادگی نموده اند، بهره ببریم.

فرماندار شهرستان رشت  با تاکید بر لزوم هماهنگی و وحدت رویه میان تمام مسئولان در جهت رفع دغدغه های اصلی شهرستان، یادآور شد:  رفع مشکل سایت زباله سراوان، احیای رودخانه های زرجوب و گوهر رود از دیگر برنامه های اولویت دار شهرستان محسوب می شود که در راستای ایجاد توسعه پایدار و تامین سلامت عمومی شهروندان در حال پیگیری است.

وی با تقدیر از همراهی و پشتیبانی دشتگاه قضائی در جهت پیشبرد این پروژه مهم، ابراز امیدواری کرد: با توجه به اهمیت راه اندازی این بیمارستان برای  سلامت و جان افراد، با استفاده از همه ظرفیت های موجود بتوان نسبت به راه اندازی و احداث این بیمارستان بدون از دست دادن فرصت و زمان لازم، اقدام شود.

گفتنی است این جلسه با حضور نمایندگان مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل دادگستری و سایر مقامات قضائی شهرستان، شهردار، رئیس شورای شهر رشت و جمعی از مدیران کل و پزشکان متخصص شهرستان رشت برگزار شد.