ممنوعیت سفر به استان گیلان/ جریمه یک میلیونی در انتظار ناقصان محدودیت های کرونایی
ممنوعیت سفر به استان گیلان/ جریمه یک میلیونی در انتظار ناقصان محدودیت های کرونایی

رشت-ایده آل خبر - :فرمانده انتظامی استان از ممنوعیت سفر به گیلان در تعطیلات پیش‌رو خبر داد و گفت: ناقضان محدودیت‌های کرونایی یک میلیون تومان جریمه می‌شوند.

به گزارش ایده آل خبر – سردار عزیزاله ملکی ضمن اشاره به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص تعطیلات پیش‌رو اظهار داشت: با اعلام آخرین وضعیت منع تردد و محدودیت‌های ترافیکی برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از ساعت ۱۲۰۰ ظهر روز یکشنبه ۲۴ مردادماه تا پایان ساعت ۱۲۰۰ ظهر روز جمعه مورخ ۵ شهریورماه سال ۱۴۰۰ با هدف جلوگیری از گسترش بیماری کرونا، تردد کلیه خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به استان گیلان ممنوع است و پلیس از ورود خودروهای غیربومی به گیلان در مبادی ورودی استان جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به حضور ماموران انتظامی در مبادی ورودی گیلان و ممانعت از ورود مسافران به داخل شهرهای استان افزود: آن‌دسته از رانندگان با پلاک غیربومی که با بی‌توجهی به ممنوعیت‌های وضع شده به استان گیلان وارد شوند بر اساس رنگبندی‌‌های کرونایی در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه‌ می‌شوند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه تمامی مجوز‌هاي تردد صادر شده برای سفر در این ایام باطل است، بر خروج تمامی خودروهای شخصی با پلاک غیربومی ظرف ۴۸ ساعته آینده که قبل از اعمال ممنوعیت‌ها وارد گیلان شده بودند تاکید کرد و گفت: این ممنوعیت‌ها شامل خودروهای شخصی بوده و شامل خودروهای امدادی، حمل سوخت، مواد غذایی و ناوگان نقلیه عمومی نمی‌باشد.

این مقام ارشد انتظامی با اعلام اینکه تردد خودروهای پلاک بومی در شهرستان‌های استان گیلان بلامانع است خاطرنشان کرد: محدودیت‌های تردد شبانه از ساعت ۲۲۰۰ تا ۰۳۰۰ بامداد همچنان به قوت خود باقی است و از خروج خودروهای شخصی از گیلان با پلاک بومی نیز جلوگیری می‌شود.

سردار ملکی با بیان اینکه اماکن تفریحی، مراکز گردشگری، تفرجگاه‌ها و سواحل در تعطیلات پیش‌رو تعطیل است تصریح کرد: برابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و تدابیر اتخاذ شده، ثبت‌نامی برای پذیرش مسافر و اعزام‌ تورهای گردشگری در ایام تعطیلات پیش‌رو ندارند و پلیس با متخلفان برخورد خواهد کرد.

وی در پایان ضمن قدردانی از همکاری خوب مردم در اجرای ممنوعیت تردد، شکست ویروس منحوس کرونا را در گرو رعایت شیوه‌‌نامه‌های بهداشتی و اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا دانست و گفت: پلیس علاوه بر تامین نظم و امنیت، وظیفه فراهم کردن زمینه لازم برای حفظ سلامت شهروندان را نیز بر عهده دارد.